Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson sq-1170 - problem z inicjalizacją

jaktotakto 18 Maj 2004 16:10 2051 8
  • #1 18 Maj 2004 16:10
    jaktotakto
    Poziom 12  

po rozebraniu i wyczyszczeniu głowicy oraz złożeniu nie chce mi się "zatankować" tusz ... drukarka "bipami" informuje o błędzie ... do końca nie jestem pewny co mi sugeruje według service manual pięć razy po pięć bipów (czasów odstępów nie jestem pewny) ... tusz jest nowy i pełny, uszkodzona mechanicznie głowica ale to raczej ten rodzaj uszkodzenia, który nie powinien wpłynąć na działanie bądź nie działanie ... złożona jest raczej poprawnie ... czego szukać .... moze należy ją jakoś skalibrować? ... przyznam że ten model mam pierwszy raz na stole ... pozdrawiam

• #2 19 Maj 2004 09:00
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

jeśli z głowićy wyciekł tusz (nie ma go w zbiorniczku głowicy) to teoretycznie powinna pomóc procedura "pierwszego założnia pojemnika z tuszem" jest chyba opisana w user manualu a nie w serwisówce robisz to tak: wyłączasz drukarkę i włączasz z przycisniętym guzikiem CLEAN (tym pod klapką) drukarka kilka minut powinna ssać tusz ale szczerze powiem że u mnie ta procedura skutkuje raz na trzy drukarki (moze to faktycznie musząbyć nie rozpakowane tusze) do regulacji tej drukarki jest z serwisówką (na płycie) program a właściwie skrypt w QBASICu

pozdrawiam

PS posprawdzaj wszystkie wtyczki czy są wpięte a otwartą pokrywą to na pewno Ci drukarka nie ruszy, z tego co zrozumiałem nie ruszałeś wtyczek, z pustym tuszem tez nie bądzie drukować

• #3 19 Maj 2004 11:45
    jaktotakto
    Poziom 12  

... nadal nie wiem jak zmusić ją do "zassania"... może są jakieś "domowe" sposoby by się z nią dogadać ... procedura "pierwszego założenia pojemnika" przebiega tak jakby poprawnie - tyle udało mi się zrobić (wcześniej na starcie zaczynało pikać), lecz w pewnym momencie jednak staje i pik pik pik ... nawet czasami ale nie zawsze udaje się puścić wydruk próbny lecz ten z wiadomych przyczyn jest biały ... drogę tuszu do głowicy już sprawdzałem i wygląda ok ... czy ewentualnie może być to problem jakiejś nieszczelności i braku jakiegoś podciśnienia? ... już nie wiem co to może być ... pozdrawiam

• #4 19 Maj 2004 12:02
    kosmita

ok to powiem Ci co ja robie w takich podbramkowych sytuacjach (pewnie serwis epsona by wyśmiał ale co zrobic jak nie przychodzi do głowy co innego): po wyłączeniu drukarki odblokowuje głowice i przesówam ją na skrajną lewą pozycję podkładam pod dysze jakiegoś pampersa (tak żeby cieknący tusz nie wlał się do drukarki) podnieś prawą stronę drukarki tak żeby tusz spłynoł do głowicy (zasada naczyń połączonych itd.) obserwój czy tus spływa (o ile rurka jest dobrze założona i drożna to powinien) jak już sie napełni (nigdy chyba pełny już nie bądzie) to stawiasz drukarke i wracasz głowicą tam gdzie była) co do tusza jeśl czasami piszczy to faktycznie może być on na wykończeniu

pozdrawiam

• #5 19 Maj 2004 13:09
    jaktotakto
    Poziom 12  

... chyba dam sobie spokój ... coś tam się niby wlało ale zaraz się wylało i tyle ... wtłaczając tusz okazuje się, że jest drożna droga ... nigdzie po bokach też nie wypływa więć tak jakby było szczelne ... po włączeniu drukarki wszystko wygląda ok ... tak jakby się inicjalizowała ... w momencie "zasysania" poszura poszura i bipać zaczyna ale nie zawsze ... właśnie przed chwilką puściłem stronę testową i przeszła z tym że cała biała ... po prostu pas ... jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pomysły to chętnie wysłucham ... pozdrawiam

• #6 19 Maj 2004 13:13
    kosmita

a jak wygląda sprawa z kałamażem?? z jednej strony jest otwór przez który może wystawac plastik ktory naciska switch.. a jak switch ten jest nacisnięty to znaczy ze pojemnik jest pusty

• #7 19 Maj 2004 13:21
    jaktotakto
    Poziom 12  

... tusz jest nówka sztuka ... więc powinien być w porządku ... ink end też sięnie świeci ...

• #8 29 Maj 2004 00:37
    Ryszard50
    Poziom 15  

Po 1 sprawdz czy pompa coś ciągnie potem sprawdz szczelnośc miedzy atramentem i głowicą. (Te piki to najprawdopodobniej otwarta pokrywa z lewej strony wcisnij takie dwie blaszki papierem albo szmatka) I dopiero martw sie o głowice jak sie nie myle to kosztuje ok 1000

• #9 29 Maj 2004 15:50
    jaktotakto
    Poziom 12  

witam ... no właśnie po moich próbach wynika jakby pompa nie ciągnęła ... w service manualu jest średnio opisane ... szczelności posprawdzałem ... przy pojemniku z tuszem i przy głowicy wygląda ok ... a jak sprawdzić samą pompę? ... może jakiś "tips and trick"? bo rozkładałem ją ale nie wiem nadal czemu nie ciągnie ... pikanie pojawia się nawet przy zamkniętej klapie ... pozdrawiam i dziękuję za odzew

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME