Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAXCOM MC200 Voip Skype - instalacja

wojtala 19 Cze 2009 19:51 5134 4
    wojtala
    Poziom 12  
    Witam

Zakupilem ten telefon jak w temacie i nie moge go zainstalowac
    System to Windows Vista x32.
    Niby sterowniki sa na ten system sciaglem je ale komputer nie widzi stacji bazowej i sterownik USB sie nie instaluja
    Moze ma ktos taki telefon i rozwiazal problem z instalacja na tym systemie

pozdrawiam
    schinden
    Poziom 9  
    Trochę czasu już minęło może sobie poradziłeś.

Przy viście i Windows 7 ten telefon działa dobrze na sterownikach ver2.
    Problem pojawia się w większości z kontrolerem USB -

Jeżeli na Viście lub 7 instalator nie wykrywa telefonu a jest on podłączony - wejdź w menadżera urządzeń i zobacz czy nie jest wyłączony USB combo phone - włącz prawym klawiszem myszy - instalator powinien teraz wykryć telefon.

Na drugim kompie mam kontroler USB sis - przy XP działa dobrze ale przy Viście czy 7 nie działa w ogóle (w menadżerze urządzeń jest info że urządzenie nie może być włączone kod 10) - na to pomoże tylko dołożenie kontrolera USB na PCI.
    Przy laptopach często też nie działa.

Poza tym telefon jest świetny - postawiłem na nim sobie tel domowy na Skype - świetna sprawa.
    wojtala
    Poziom 12  
    Witam

Problemu nie rozwiazałem dzieki za wskazowki mam na viscie to samo kod bledu 10 telefon nie jest wykrywany bo na bazie nie swieci sie pomaranczowa dioda wkladalem wtyczke USB od bazy w inne portyUSB w PC i to nic niedawało zeczywiscie telefon rewelacja ale pod vista nie pracuje

pozdrawiam
    schinden
    Poziom 9  
    To nie jest wina Visty, ale kontrolera USB, gdzieś w sieci był o tym artykuł poszukam i podam linka później.
    wojtala
    Poziom 12  
    Witam

Problem rozwiazany zeczywiscie kupienie kontrolera PCI-USB załatwiło sprawe .
    Moja płyta to Asus M2 HDMI kupiłem kontroler USB na chipsecie NEC tu niestety nie zadziałało ,wiec poszedłem i zamieniłem na kontroler na chipsecie VIA po przyjsciu i zamontowaniu wszystko ruszyło i działa bezblednie telefon jak i karta dzwiekowa na plycie po prostu miodzik.
    Troche mam pretensie do servisu maxcoma dzwonilem do nich nie potrafili odpowiedziec dlaczego tak sie dzieje.

Dziekuje za naprowadzenie w czym moze byc problem

pozdrawiam