Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć tuner satelitarny z Laptopem ?

20 Cze 2009 11:05 8672 6
  • Poziom 9  
    Witam

Obecnie posiadam tuner satelitarny Strong 6880 który podłączony jest do telewizora przy pomocy kabla SCART. Tuner posiada następujące złącza zewnętrzne (2 złącza SCART, 3 złącza RCA (CINCH): analogowe wyjścia obrazu i dźwięku, Cyfrowe wyjście elektryczne SPDIF).

Posiadam również laptopa HP dv5 1040 ew który posiada następujące złącza zewnętrzne (3x USB, D-SUB (wyjście VGA), 1 x HDMI, IEEE 1394, RJ45 (LAN), Słuchawki, Mikrofon, port zdalnego sterowania na podczerwień, Złącze dokujące kabla, 1 x E-SATA ).

Czy jest możliwość i jakim kablem podłączyć tuner do laptopa tak aby służył mi jako telewizor ?

Pozdrawiam i czekam na zadawalające mnie odpowiedzi.
  • Poziom 26  
    Witam
    Bezpośrednio nie ma takiej możliwości. Najprościej zakupić jakiś VideoGraber na USB i połączyć go z tunerem kablem video (RCA).
  • Poziom 9  
    Witam ponownie

Wielkie dzięki za bardzo dobre rozwiązanie.

Jednak mam pytanie do osób posiadających takie urządzenie.

Czy obraz na monitorze laptopa jest w cyfrowej jakości i czy można nagrywać obraz ?
  • Warunkowo odblokowany
    Mozesz nagrywać to co oglądasz w przekazie cyfrowym.
  • Poziom 34  
    To nie będzie jakość cyfrowa tylko analog.
    Jesli miałbyś kartę sat to wtedy tak.
  • Poziom 9  
    Rozumiem, że urządzenie to służy do podłączania sprzętu analogowego i dopiero podczas zgrywania konwertuje na jakość cyfrową.

Co jednak jeśli podłącze tuner cyfrowy ?

Czy na monitorze laptopa uzyskam jakość cyfrową czy dopiero po zgraniu na dysk. A może nie dam rady podłączyć tunera satelitarnego do video grabbera.

Czy może mi ktoś wysłać link do lepszego modelu niż ten który ja podałem.

Czekam na info i pozdrawiam osoby które już udzieliły mi pewnych wskazówek.
  • Poziom 26  
    Każdy tuner, czy cyfrowy czy analogowy podłączysz do grabera - poprzez kabel s-video lub video RCA. Ale nie uzyskasz tym lepszego efektu bo obraz będzie i tak max 720x576 i dlatego mówi się że obraz jest jakości analogowej. Taka rozdzielczość powinna ci wystarczyć jeśli zadowalasz się obrazem na zwykłym TV. Inna sprawa że dużo zależy od samego grabera i jego komponentów. Jeśli kupisz najtańszy to nie spodziewaj się oszałamiających efektów - obraz może być zaszumiony i np. gubić klatki. Dużo zależy też od dodawanego oprogramowania.