Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie zawsze uruchamia się prawidłowo

20 Cze 2009 11:39 1163 5
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam problem (chyba z płytą główną bo dysk nowy) naciskam power, komputer uruchamia się pokazuje jaki procek, ile ram, wykrywa napędy i zaraz ekran jest cały czarny i po lewej stronie u góry miga biała kreseczka.

Czego to może być przyczyna?

Czy oznacza to że płyta główna pada?
    Proszę o jakąś diagnozę lub pomoc.

Płyta główna GA945pl-s3, zasilacz 430 wat pentagram,4x512 ram goodrama ddr2, Dual core E2220.

Musze zaznaczyć ze nie dzieje się to zawsze, ale coraz częściej.
    Wtedy resetuje kompa nawet 7-10razy i dopiero się uruchamia normalnie.

Nie mam też żadnych wirusów.
  • Admin grupy komputery
    Sprawdź stan techniczny baterii BIOS.
    Sprawdź czy nie masz spuchniętych lub wylanych kondensatorów na płycie gł. oraz w zasilaczu .
    Jeśli posiadasz miernik , sprawdź napięcia zasilacza , czy mieszczą się w normie ATX .
  • Poziom 43  
    A przy okazji podmień taśmę sygnałową (ew. sprawdź jej dociski) zarówno dysku, jak i czytnika.
    Podaj też proszę jak i jaki dysk był poprzednio, a jaki i do którego złącza S-ATA - zakładam, że w obu wypadkach były to HDD z takim interface'em - jest podpięty teraz.
    To może być bowiem sprawa zmiany ustawień jeśliś nie stawiał systemu od nowa.

PS.
    Grafika to...?
  • Poziom 10  
    Zacznę od tego że dysk został wymieniony przez serwis na identyczny, nowy model. Podłączony jest przez interfejs sata2 i użyty nowy kabel sata2.
    DRIVERMSG jak mam sprawdzić stan techniczny??? Chodzi o to ile ma volt??
    Karta graficzna Gf 9600GT 512mb/256bit pcie x16

System był stawiany od nowa i dalej to samo.

Nie ma spuchniętych ani rozlanych kondensatorów ani na płycie ani w zasilaczu (który jest nowy).
  • Admin grupy komputery
    babski1234 napisał:
    Z
    DRIVERMSG jak mam sprawdzić stan techniczny??? Chodzi o to ile ma volt??

Nie tylko napięcie , ale też czy prawidłowo osadzona jest w gnieździe , i czy styki są czyste .
  • Poziom 10  
    Bateria jest w porządku. Styki czyste, napięcie dobre i w ogóle jak nówka...

Wiec nikt nie pomoże?? :cry: