Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother Hl-2030 - miga dioda paper

soundscape 20 Cze 2009 13:58 4287 2
  • #1 20 Cze 2009 13:58
    soundscape
    Poziom 11  

Witam,
    mam problem z migającą diodą papieru.
    Zaczęło się to pojawiać kiedy kończył się stary toner, czasami mogłem cos wydrukować, czasami pokazywała zacięcie papieru i koniec. Oczywiście zadnego kawałka papieru w środku nie ma.

Po wymianie kasety tonera na nową (zamiennik, nieregenerowany) udało się wydrukować kilkanaście stron (z różnych plików) i znowu zaczęła migać dioda zacięcia papieru.
    W środku jest czysto, brak zacięcia, nie widziałem też, aby był ułamany jakiś czujnik. Przejrzałem stare tematy:
    Link - z tyłu nic nie jest zaczepione

Czyściłem drut ładujący, czyściłem szmatką bęben, wszystko czyste.

Jak się włączy drukarkę, zaczyna troche "mielić", jest dioda ready. Po wysłaniu pliku do druku, słychać próbę pobrania papieru i miga paper. Papier w kasecie nieruszony, z ręcznego podajnika tez nie chce pobrać.

pozdrawiam.

0 2
  • #3 21 Cze 2009 11:16
    soundscape
    Poziom 11  

Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcjami na tej stronie i nie pomogło.
    Przeczyściłem ponownie cały bęben (mimo, że wygląda czysto) i udało się wydrukować znowu kilkanaście stron. Za to rano jak tylko uruchomiłem komputer drukara znowu zamrugała do mnie diodą papieru i dostałem komunikat na ekranie "drum error". Po zrestartowaniu (on/off) drukarki udało się znowu cos wydrukować...

Albo czeka mnie wymiana zespołu bębna (chociaż jakość wydruku jest ok), albo wariuje jakiś czujnik, może coś z elektroniką??

0