Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiowy wyzwalacz lamp błyskowych - RFM01/02

wladi.klimek 21 May 2010 13:58 42078 66
e-mierniki
    avnerr
    Level 1  
    Witam, przepraszam za pisanie w języku angielskim.

Staram się budować ten sam projekt. z wyjątkiem używam PICAXE (PIC based) mikrokontrolera.

proszę post pełny program w C (lub inny język to jest), a nie daliście HEX plików do pobrania.

co ty kodu wysyłającego jako dane?

Widziałem RFM02 potrzeby "110001100" dane przekazuje polecenia.
    i dont zobaczyć go w kodzie, czy możesz po to?

Dziękuję bardzo!

Hello, sorry for writing in english.

I am trying to build the same project. except I am using PICAXE (PIC based) microcontroller.

could you please post the full program in C (or whatever language it is), not the HEX files you gave to download.

what code are you sending as data ?

I saw the RFM02 need "110001100" as data transmit command.
    i dont see it in your code, can you please post it ?

thank you very much !
  • e-mierniki
    radziuk
    Level 13  
    Czy można prosić o źródła ?
  • e-mierniki
    howito
    Level 10  
    Witam,
    Jaki jest realny zasięg takiego zestawu?
    wladi.klimek
    Level 18  
    Zrobiłem próby zasięgu. 50m to żadna przeszkoda, lampa wyzwalała za każdym razem. Przy dystansie 100m skuteczność wynosiła jakieś 90%. Między nadajnikiem a odbiornikiem była średnio uczęszczana ulica. Potem skończyła mi się otwarta przestrzeń. W terenie zabudowanym zasięg wynosi minimum 2 kondygnacje, dalej nie miałem jak sprawdzić.
    howito
    Level 10  
    Dziękuje już zamówiłem części
    Marcin Sz.
    Level 24  
    Witam!

Przymierzam się do stworzenie lampy błyskowej z wykorzystaniem wspomnianych modułów RFM01 i RFM02 jednak napotkałem pewien problem przy ich konfiguracji...
    Na ten moment odbiornik wydaje się działać ponieważ co jakiś czas otrzymuję informację o odebranym znaku jednak nie są to dane z nadajnika - zakłócenia. Nie wiem jak skonfigurować wyjścia w nadajniku z racji tego, że w projekcie połączone są linie FSK i SDI oraz mam wątpliwości czy właściwie inicjalizuję nadajnik. Na ten moment mogę jednak stwierdzić, że nadajnik funkcjonuje ponieważ zbliżając go do miernika częstotliwości dostaję wynik zbliżony do częstotliwości 868MHz.
    Poniżej zamieszczam schematy oraz kody źródłowe.

Pozdrawiam i liczę na małą pomoc w uruchomieniu modułów radiowych.

Radiowy wyzwalacz lamp błyskowych - RFM01/02 Radiowy wyzwalacz lamp błyskowych - RFM01/02

Nadajnik:
    Code: c
    Log in, to see the code

Odbiornik:
    Code: c
    Log in, to see the code
    gregfil
    Level 11  
    Witam wszystkich. Poszukuje bardzo prostego i możliwie najmniejszego układu który drogą radiową będzie zapalał jedną diodę. Odbiornik musi być bardzo energooszczędny, zasilany baterią "guzikową". Zasięg urządzenia jaki mnie interesuje to ok 2m. Myślałem o tandemie si4010 oraz Si4320 ale może znacie prostsze i bardziej odpowiednie układy to takich zastosowań?