Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka zdalnie sterowana

krzysiek546 20 Jun 2009 17:23 2405 8
    krzysiek546
    Level 10  
    Poprzedni mój temat który został wyrzucony do kosza, nie wiem nawet dlaczego dał mi dużo do myślenia. Ktoś napisał w nim żebym zastanowił się nad użytymi w niej silnikami, gdyż rzeczywiście słaby silnik modelarski nie jest w stanie odpowiednio rozpędzić noża. Wpadłem na taki pomysł. Do noża użyje silnika od wiertarki. Ma on 650W i 2800obr./min. i myślę że spokojnie wystarczy żeby ciąć elegancko trawę. Do poruszania się użyje silnika od wycieraczek samochodowych. Będzie mała prędkość ale za to będzie ciągnąć. I teraz znowu podstawowe pytanie czym to zasilić?? Myślałem nad dwoma akumulatorami z zabawek elektrycznych każdy po 12V. Jakie zasilanie powinien mieć silnik wyjęty z wiertarki pod 230V?? też 230?? Bo na nim nic nie ma napisane..
    Proszę o odpowiedz!
    superb-s1
    Level 11  
    może do zasilania takiej kosiarki i za razem wiertarki użyć akumulator 12v i przetwornice z 12v na 230v rozwiązało by to problem zasilania
    bogdan_p
    Level 39  
    kolego kolejny temat , który najprawdopodobniej też wyląduje w koszu , chyba logiczne że w wiertarce na 230V jest silnik na 230V AC może są jakieś wyjątki z przetwornicami , ciekawe jak chcesz go zasilić ...... budując przetwornicę o mocy ok. 700W
    masz wzór P=U*I policz sobie prądy , uwzględnij sprawność przetwornicy i wyjdzie że będzie musiał być akumulatora z ciężarówki ! , proponuje daj sobie spokój z swoim pomysłem bo jest nie realny a zacznij od pogłębienia swojej wiedzy
    krzysiek546
    Level 10  
    Gdyby było logiczne to bym się nie pytał. Dobra pomysł z silnikiem od wiertarki odpada. W takim razie jakiego silnika proponujecie użyć??
    ks_fenix
    Level 23  
    Jedyny rozsądny silnik do kosiarki to silnik spalinowy.
    papla170
    Level 11  
    zgadzam się z poprzednikiem moim zdaniem najlepiej jest do zwykłej kosiarki spalinowej dodać dwa silniki na dwa tylne koła i osobno sterowanie na kazdy z nich przednie koła jak w wózkach sklepowych i problem z głowy a jezeli nie stać Cię na kosiarke spalinową to koś na dal troche ruchu nie zaszkodzi myslałem nad budową robota - kosiarke omijającego przeszkody ale uznałem, że nie ma co kompinować bo drzew nie chce zniszczyc;p
    niutat
    Level 36  
    To może kosiarkę spalinową z napędem a sterowanie tylko za pomocą skręcania kół. :wink:
    blackrage
    Level 14  
    Ja bym sie nie zgodził z tym, że jedynym słusznym silnikiem do kosiarki jest silnik spalinowy.

Link

Są również podobne do tych z linka, ale z baterią słoneczną na "grzbiecie" - ma energię w akumulatorze to kosi, nie to czeka na słońce i "żyje" sobie własnym życiem.
    papla170
    Level 11  
    lecz jednak zauważ, że prądu w bateriach starczy na dużo krócej niż paliwa w baku to po pierwsze po drugie kolegi wyżej kosiarka z napędem jest dobrym rozwiązaniem lecz linke od gazu należy podłączyć pod jakiś regulator aby można było sterować z nadajnika lecz uważam że łątwiej zrobić dwa silniki napędowe dzięki temu można dużo dokładniej kosić trawe (kosiara może zawracać w miejscu o 100000 stopni;p