Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm (chyba) odcina zapłon - trudności z uruchomieniem

VVisnia 20 Cze 2009 18:19 9073 4
  • #1 20 Cze 2009 18:19
    VVisnia
    Poziom 23  

Witam,

Zaczęło się od tego, że pilot nie otwierał samochodu i nie wyłączał alarmu (wymiana baterii w pilocie nie pomogła). Trzeba było samochód otworzyć kluczykiem, co spowodowało uaktywnienie syreny. Żadne tradycyjne metody nie powodowały wyłączenia alarmu, trzeba było kluczykiem od alarmu wyłączyć syrenę.

Aktualnie wygląda to tak: po przekręceniu kluczyka samochód uruchamia się, niestety po kilku sekundach gaśnie. Cały czas świeci się 'CHECK ENGINE". Wygląda na to że alarm całyt czas pracuje, ponieważ wszystkie kierunkowskazy migają przy każdej próbie uruchomienia samochodu.
    Samochód to Fiat Panda, ale z tego co wyczytałem na forum fiata - nie jest to oryginalny alarm. Poniżej przedstawiam zdjęcia z pod maski. Na urządzeniu, w którym jest wejście na kluczyk ciężko cokolwiek rozczytać, ale jest tam napisane m.in. STOPOL, syrena neodymowa 20W.

Znajdująca się niedaleko czarna puszka, której przeznaczenia nie znam, ale jest luzem i wygląda jak dostawka, jakiś przewód do syreny z tego idzie, więc może ma coś wspólnego z alarmem; jest w następujący sposób opisana (może na zdjęciu dokładnie tego nie widać):
    COD 4821058
    BI 187950 14/3/5
    16-09-03
    TEC 97-99
    Made in Italy

Pod maską wygląda to tak:

Na samym kluczyku informacji jakichkolwiek brak - czy to graficznych znaków, czy napisów. Wygląda to tak:

Po otwarciu pilota też nie ma żadnych informacji.

Proszę o pomoc w uruchomieniu samochodu.
    pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 20 Cze 2009 18:28
    glosny83
    Poziom 28  

ta czarna puszka to sterownik od gazu musisz odpiąć zasilanie centralki od alarmu i zmostkować odcięcie zapłonu najlepiej dowiedz się co to za alarm wtedy można dokładnie napisać co zrobić

0
  • #3 20 Cze 2009 18:44
    VVisnia
    Poziom 23  

Zacznę od tego, że nie wiem gdzie jest owa centralka od alarmu. To jest to samo co ta syrena? Wszystko znajduje się właśnie tam? Czy też muszę odnaleźć co innego? Nie wiem już gdzie poszukiwać nazwy alarmu - nie wiem co jeszcze jest od tego.

Cytat:
    zmostkować odcięcie zapłonu

Tu nie do końca rozumiem pomiędzy czym mam przeprowadzić ten mostek. Gdzie będzie owe odcięcie zapłonu?

Pilot w środku wygląda tak:

dziękuję pozdrawiam

0
  • #4 20 Cze 2009 19:10
    pawel380V
    Poziom 19  

Jeżeli nie jest to fabryczny alarm to zazwyczaj centrala znajduje się od strony kierowcy pod kierownicą przy lewej stronie.

0
  • #5 20 Cze 2009 19:49
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dioda informacyjna od alarmu jest? Jak jest, to łapiesz za kabelek idący od niej i idziesz w drugą stronę. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że na drugim końcu znajduje się centralka.
    Poza tym są standardowe miejsca montażu alarmów i jeśli nie robił tego jakiś, artysta, to od tych miejsc należy rozpocząć szukanie.
    A następnie odpiąć zasilanie, zmostkować blokadę. Chyba, że od razu wymienić na nowy.

0
  Szukaj w 5mln produktów