Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technik elektronik dluga przerwa

TomekBobek 20 Cze 2009 18:44 1025 11
  • #1 20 Cze 2009 18:44
    TomekBobek
    Poziom 2  

Witam,

Chciałem się dowiedzieć co polecalibyście dla 50 letniego elektronika, który dłuższy czas nie pracował w zawodzie (m.in. serwis RTV)? Wiadomo,że wszystko bardzo szybko idzie do przodu więc zapewne bardzo trudno byłoby wrócić... Może jakieś szkolenia praktyczne? Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

0 11
  • #2 20 Cze 2009 18:59
    LXT
    Poziom 26  

Dłuższy czas tzn. od kiedy?

0
  • #3 20 Cze 2009 19:11
    TomekBobek
    Poziom 2  

jakieś 10 lat...

0
  • #4 20 Cze 2009 19:14
    LXT
    Poziom 26  

No to trochę jest chociaż jak 10 tzn. że w epoce półprzewodników,trafopopwielaczy,procesorów,zasilaczy impulsowych,CD już pracowałeś?

0
  • #5 20 Cze 2009 19:20
    Stary1952
    Poziom 33  

Witam .
    10 lat to jeszcze nie tak wiele , największe zmiany to głównie technika komputerowa , dużo nowości w elementach elektronicznych i w opto-elementach . Trochę poczytasz i szybko nadrobisz zaległości . :D
    Pozdrawiam .

0
  • #6 20 Cze 2009 22:27
    TomekBobek
    Poziom 2  

nie chodzi o mnie tylko o mojego tate:) okazalo sie,ze nie 10 ale jednak 20:) polprzewodniki mieli dopiero wprowadzac... a zalozylem watek bo on mowi,ze to na pewno nie ma sensu... sadzicie,ze daloby rade wrocic po tylu latach? sa jakies kursy/szkolenia zeby latwiej zalapal wszystkie nowosci?

0
  • #7 20 Cze 2009 22:35
    LXT
    Poziom 26  

No o kursach, szkoleniach to teraz cicho bo nikt się specjalnie do tego zawodu nie garnie.
    Ale jeśli się komuś chce to właśnie takie forum jak to,poparte własnymi próbami (popsutego sprzętu nie brakuje) może być idealnym kursem i szkoleniem.W ogóle internet otwiera wielkie możliwości jeśli chodzi o naukę szczególnie w tej branży.

A 20 lat to jest co nadrabiać.

0
  • #8 21 Cze 2009 01:32
    Draks_Maxim
    Poziom 19  

Przede wszystkim niech sobie zada pytanie co ma zamiar dokładnie robic, przecież nie musi " opanowac całego materiału ", niech sie skupi na tym co będzie mu niezbędne, przecież Elektronika to nie jedna dziedzina tylko jedna wielka siec, i nie widze osobiście potrzeby posiadania wiedzy z wszystkich jej działów, w końcu lepsza jest specializacja w danej " odnodze ".

0
  • #9 21 Cze 2009 09:10
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

A ja tam za wiele się nie znam i jakoś idzie.

0
  • #10 21 Cze 2009 09:51
    TONI_2003
    Moderator

Witam.
    Powiedz Twemu ojcu iż należy spróbować samemu z tym bagażem jaki ma i umie, ale na niwie amatorskiej najpierw.
    Choćby w formie pomocy sąsiedzkiej, a potem za jakiś czas sam sobie odpowie na takie pytanie.
    Na naukę nigdy nie jest za późno, ale na pewno nie może to być zbyt szerokie pole do popisu bo zapewne polegnie zaraz na samym początku...
    Pozdrawiam Brać lutującą. :D

0
  • #11 21 Cze 2009 09:58
    Stary1952
    Poziom 33  

TomekBobek napisał:
    nie chodzi o mnie tylko o mojego tate:) okazalo sie,ze nie 10 ale jednak 20:) polprzewodniki mieli dopiero wprowadzac...

Coś nie tak z tymi latami , gdybyś napisał 50 lat to bym się zgodził . Historyczny zakład UNITRA powstał w 1958r. przez długi okres czasu produkował sprzęt wysokiej jakości . W latach 70-tych powstał słynny RADMOR produkujący głównie sprzęt na potrzeby wojska ale nie tylko np. w 1977 wypuścił na rynek słynny odbiornik radiowy RADMOR 5100 i wiele innych zakładów . Zgrzeszył bym nie wspominając o Zakładach Radiowych Kasprzaka :
    http://www.zgapa.pl/zgapedia/ZRK.html
    Pozdrawiam .

0
  • #12 21 Cze 2009 11:11
    TomekBobek
    Poziom 2  

hehe no w unitrze to tata jakis czas pracowal:) co do lat to mogl troche przesadzic bo od poczatku mowi,ze to nie ma sensu bo pewnie juz sie w niczym nie polapie... a co do pomocy sasiedzkiej to naprawial znajomym wieze, wczesniej to naprawial telewizory

0