Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedni panel - nie działają słuchawki

20 Cze 2009 22:22 22354 9
  • Poziom 2  
    Jest to mój pierwszy post na forum, a więc witam wszystkich.
    Przejdźmy do rzeczy:
    Mam problem z przednim panelem, otóż po podłączeniu słuchawek nic sie nie dzieje. USB w przednim panelu działa, tymczasem wejście na słuchawki nie.
    Przeszukałem cały internet i wygląda na to, że to jest najbardziej zbliżony problem do mojego:
    http://komputery.katalogi.pl/Front_panel_-_nie_dzia%C5%82a-t122609.html
    Niestety nie został on rozwiązany.
    Rozkręciłem obudowe i wygląda na to, że front panel jest podłączony do płyty głównej. Próbowałem więc kombinować w menedżerze Realtek HD Audio, ale bez skutku.
    Zamieszczam wszystkie zdjęcia związane z problemem:
    Schemat płyty głównej (P5KPL SE):
    Zbliżenie:
    Wyjaśnienie numerów:
    User guide na ten temat:
    Komputer:
    Bez obudowy:
    Zbliżenie na odpowiednią część płyty głównej:
    Kabel w razie czego:
    Menedżer audio:

Bardzo proszę o pomoc

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    mat_ed
  • Admin grupy komputery
    Wygląda na to że masz źle podłączony Front Panel.
    Podłącz go wedle schematu AC97 .
    Niestety nie wiem które kabelki odpowiadają za poszczególne piny panelu - musisz to sprawdzić miernikiem , lub rozkręcić przedni panel i dokładnie sprawdzić .
  • Poziom 20  
    Hm wczoraj bawiłem się z podobną rzeczą. Odznacz te wyciszanie i sprawdź czy nie masz włączonego przesyłania strumieniowego.
  • Poziom 2  
    Zrobiłem tak:
    W BIOSie zmieniłem Front Panel Support Type z HD Audio na AC97, ale:
    po podłączeniu słuchawek do przedniego panelu dźwięk leci zarówno z tylnego panelu (wieża) jak i przedniego (słuchawki). Na szczęście nie jest to jakiś duży problem, bo wystarczy, że pilotem wyłącze wieżę.
    Jednakże jeśli ktoś ma pomysł, co zrobić, by po podłączeniu słuchawek wyciszał się panel tylni, to bardzo chętnie wysłucham.

Martwią mnie 2 rzeczy:
    Pierwsza to zniknięcie w menedżerze dźwięku ikonki od ustawień złącza, którą zaznaczyłem tu:
    Dzięki temu mógłbym osiągnąć pożądany efekt (wyciszanie panelu tylnego po podłączeniu słuchawek do przedniego)
    Niestety nie wiem, gdzie ta ikonka się podziała (?)
    Aktualnie wygląda to tak:

Druga sprawa: Wydaje mi się, że jakość dźwięku się pogorszyła. Czy to możliwe ? Być może mi się tylko wydaje, ale przy głośnej muzyce z wieży słyszę lekkie szumienie, którego wcześniej nie było.
  • Poziom 1  
    Zamiast grzebać w Bios'ie wystarczyło wejść od razu na ikonkę,która Ci właśnie zniknęła i włączyć wszystkie tam dostępne opcje czyli:

-Wyłącz wykrywanie gniazda panelu przedniego (wiem,że to głupie bo powinno się tego nie zaznaczać ale to jest mały błąd i ta opcja musi być włączona aby słuchawki działały)
    -Wycisz wyjście panela tylnego, gdy podłączone zostaną słuchawki panela przedniego
    -Enable auto popup dialog,when device has been plugged in

Kiedy zaznaczysz wszystkie te opcje wszystko będzie działało tak jak chciałeś na początku.Ikonka, która Ci zniknęła to pewnie przez to, że przypadkowo ją gdzieś ukryłeś.Bios nie ma z tym raczej nic wspólnego.
  • Poziom 11  
    Wszystko zależy od typu złącza "front panel" obudowy. Ze zdjęć widać, że niestety jest to zwykłe AC'97, w tym wypadku nie ma możliwości żeby po podłączeniu słuchawek "reszta" głośników została samoczynnie ściszona. Taką funkcję posiada jedynie standard HD. Dlatego też w opcjach ustawień dźwięku poznikały funkcje o których mowa.
  • Poziom 18  
    Jeśli panel przedni (AC'97) ma przewody zwrotne (FP_RETURN_L, FP_RETURN_R) to może warto go spróbować podłączyć jak proponuje Intel (po przełączeniu w BIOSie na typ AC'97):
    http://www.formfactors.org/developer%5Cspecs%5CA2928604.pdf
    (str 21) - choć z drugiej strony Twoja instrukcja takiego podłączenia nie pokazuje...
  • Poziom 1  
    Witam kolego chyba mam ten sam problem z panelem przednim a mianowicie USB działa a jak podłącze słuchawki to nic się nie dzieje komputer po prostu ich nie wykrywa
    w sklepie w którym składali mi kompa powiedzieli że mam nie tego windowsa czyli jak SP 3 to nie będzie działać czy to prawda.
  • Admin grupy komputery
    wislandia napisał:
    w sklepie w którym składali mi kompa powiedzieli że mam nie tego windowsa czyli jak SP 3 to nie będzie działać czy to prawda.

Bzdura.
  • Poziom 11  
    Cytat:
    -Wyłącz wykrywanie gniazda panelu przedniego (wiem,że to głupie bo powinno się tego nie zaznaczać ale to jest mały błąd i ta opcja musi być włączona aby słuchawki działały)

Dzięki sychu10 zaznaczenie tej opcji, przynajmniej w moim przypadku pomogło, a problem miałem podobny;]