Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sprzęt stereo skompletować w domu

V_tex 21 Cze 2009 02:25 1960 12
  • #1 21 Cze 2009 02:25
    V_tex
    Poziom 9  

Witam serdecznie. Na wstępie chciałem zaznaczyć, że jestem laikiem w tej dziedzinie. Na sprzęcie audio znam się naprawdę nie zbyt dobrze, co nie znaczy, że nie lubię słuchać muzyki w dobrej jakości. Chciał bym się was zapytać od czego powinienem zacząć kompletowanie sprzętu, aby był on w pełni kompatybilny i wydajny w przyszłości. Ciekawi mnie na co zwracać uwagę. Chciałbym kompletować swój sprzęt powoli, na przestrzeni kilku lat. Chcę jednak, żeby ostatecznie był on naprawdę dobry i żeby służył mi wiele lat.

0 12
  • #2 21 Cze 2009 11:03
    Pablo1964
    Moderator

Jakiej muzyki słuchasz? W jakim pomieszczeniu? W jakim budżecie chcesz się zamknąć?

0
  • #3 21 Cze 2009 11:15
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Myślę że dobrym rozwiązaniem będzie jakiś zestaw Diory; i tu na myśl mi przychodzi WS442 i wzorniczo zgrany z nim MDS442.
    Idzie kupić na allegro z dołączonymi doń Altusami albo Mildtonami.
    CD'ka jakiegoś japońskiego, i tu wybór mamy szeroki.
    Pozdrawiam!

0
  • #4 21 Cze 2009 12:21
    V_tex
    Poziom 9  

Słucham Rocka, bluesa, Jazzu. Do tego gram na klawiszu, więc chciałbym móc też podpiąć ten sprzęt do syntezatora. Muzyki słucham we własnym pokoju. Kasa, którą chciałbym przeznaczyć nie jest dokładnie określona, bo nie chcę kupować wszystkiego od razu, tylko po kolei, tak jak powiedziałem na przestrzeni kilku lat. Myślę, że mniej więcej było by to coś ok. 5 tyś może nawet trochę więcej

0
  • #5 21 Cze 2009 12:45
    MrMaciek
    Użytkownik obserwowany

To do takiej muzyki polecam Altusy z serii II 75,110,140 lub z nowej serii III czyli 200 lub 300, bo ta tubka brzmi fajnie w rocku i jazzie. Do tego wzmacniacz Pioneer lub Yamaha ew. Denon + Odtwarzacz CD również japoński typu Pioneer a jeszcze lepiej Denon.

0
  • #6 21 Cze 2009 12:54
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Wieeedziaaałem! No to było pewne jak w banku, że nikt się nie zapyta " jaki duży masz pokój w któym będziesz słuchał, i jak jest wytłumiony? " tylko od razu wyskoczy z całą gamą Altusów.:lol:
    A teraz poważnie-5 patyków to już fajna kaska, ale też bez extrawagancji.
    Moze taki cedeczek:
    http://www.ceneo.pl/2012708
    i taki ampli:
    http://www.ceneo.pl/1906609
    I sprzęcik masz na długie lata.
    O kolumnach pogadamy jak napiszesz jakie masz duze pomieszczenie odsłuchowe.

0
  • #7 21 Cze 2009 14:23
    V_tex
    Poziom 9  

Sprzętu chciał bym słuchać w pokoju w kształcie litery "L" Dłuższa część ma 8mX 2m krótsza 4m x 4m łącznie wychodzi to ok 24m powieszchni. Ale na pewno od czasu do czasu chciałbym przenieść ten sprzęt do innego większego pokoju na potrzeby imprezy (potańcówa i te sprawy) nie oznacza to jednak, że ma być on mobilny. Ma przedewszystkim dobrze grać. Dobrze znaczy czysto, tak, żeby każda ścieżka była rozpoznawalna.

0
  • #8 21 Cze 2009 16:32
    globus1987
    Poziom 29  

Kolego Mr Maciek autor tematu ma cąłkiem przyzwoity budżet za co można złożyc naprawdę swietny sprzęt a ty tu polecasz altusy czy wy zawsze z tymi altusami musicie wyjeżdzać przecierz one sa beznadziejne szczególnie 75,110,140 już troszke lepiej graja 1 serii tzn. 65,100,120 altusy 3 generacji to juz rozumiem graja ok ale nie polecaj takich kolumn p przy takim budżecie zastanów się troszeczke.Ja wiem ze altusy nadaja się do muzycki rockowej ale seria II to tylko dudnienie.

0
  • #9 21 Cze 2009 17:11
    V_tex
    Poziom 9  

Przedewszystkim myślałem, żeby kompletować sprzęt nawet kilku letni, za to z wyższej półki. Zdaje mi się to bardziej rozsądne niż kupowanie nowego sprzętu, który może być gorszy niż ten, używany. Problem leży w tym, że słabo się znam na takich rzeczach i nie wiem w co warto włożyć kasę a w co nie. Nie wiem też od czego rozpoczynać kompletowanie.

0
  • #11 21 Cze 2009 23:43
    V_tex
    Poziom 9  

wporządku, tylko wiesz. ja naprawde znam się na tym tyle co nic. Nie wiem co oznaczają te wszystkie parametry, nie wiem tak naprawde co jest do czego potrzebne. Za co odpowiada amplituner, za co wzmacnacz, a za co procesor. Nie wiem czym różni się jeden odtwarzacz CD za np. 300 zł od tego, który kosztuje 100 zł. Nie wiem tak na prawdę NIC:) Dlatego zanim co kolwiek kupę muszę mieć chociaż minimalną wiedzę.

0
  • #12 21 Cze 2009 23:52
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Pomożemy! Coś wybierzemy!
    Czyli masz 5 patyków powiadasz i ten budżet ewentualnie możesz trochę naciągnąć?

0
  • #13 22 Cze 2009 00:54
    V_tex
    Poziom 9  

wiesz ten budżet jest tylko orientacyjny bo tak jak pisałem na początku chciałbym rozbudowywać ten sprzęt bardzo powoli na przestrzeni nawet kilku lat. Tak więc myślę, że 5 kafli można troszkę naciągnąć;) Byle nie kupować wszystkiego na raz bo na to narazie mnie niestety nie stać ;)

0