Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód zabawka - jak podpiąć drugi napęd i akumulator?

21 Cze 2009 09:43 3338 9
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Mam taki problem. Kupilem dzieciakowi autko akumulatorowe. Oczywiscie po zakupie okazało się ze jest zbyt slabe nawet dla takiego malucha. Postanowilem kupic dodatkowy naped na drugie kolo i drugi akumulator zelowy. Jest tylko jeden problem, nie mam pojecia jak to teraz polaczyc zeby czegos nie popsuc. Baardzo prosze o jakas poradę? Moj pomysł to zrobienie drugiej takiej samej wiazki przewodow i polaczyc w ten sam sposob tyle ze do drugiego napedu. Ale na pewno jest jakies madrzejsze rozwiazanie. Dodam ze silniczki z obu napedow i oba akumulatory maja dokładnie takie same parametry.Z gory wielkie dzieki za pomoc.pozdr
  • Poziom 30  
    Jeżeli chciał byś zrobić całkowicie osobny obwód bo musiał byś zapewne użyć innego włącznika. Tak odnośnie włącznika, jak jest tam zrealizowane załączanie/ sterowanie silnikiem? Włącz/wyłącz czy jakaś regulacja prędkości?
  • Poziom 9  
    Jest włącznik on/off, właściwie dwa. To tak jakby byly 2 biegi. Pierwszy wlaczony to jazda na pierwszym biegu. Pierwszy i drugi to jazda na drugim biegu. Czy rzeczywiście nalezy podłaczyc rownolegle silniki i akumulatory?
  • Poziom 33  
    Podłącz drugi silnik równolegle do pierwszego. Akumulatory też podłącz równolegle. Nie ma sensu robić dwóch oddzielnych napędów równocześnie załączanych, bo pewnie będą występować różnice napięć akumulatorów, więc też prędkości obrotowych i sił napędowych - samochodzik będzie znosiło w bok...
  • Poziom 9  
    ok. A co w przypadku ładowania akumulatorów? Czy mam je rozłanczać i ładować pojedynczo? Czy mogę je ładować jednocześnie przy podłączeniu równoległym aku?
  • Poziom 20  
    Możesz, tylko prądem dwa razy większym.
  • Poziom 38  
    darek1.65 napisał:
    Możesz, tylko prądem dwa razy większym.

Albo takim samym prądem tylko 2 razy dłużej...

Nie wiadomo jak jest rozwiązana ładowarka.....
  • Poziom 9  
    Wiem, że moje pytania nie świadczą dobrze o mojej wiedzy, ale zapytam jeszcze. Mam dwa akumulatory żelowe 6V12AH. Czy ładowarka, która mi pozostała po poprzednim napędzie o takich parametrach: 6V 1000mA będzie wystarczająca do tego zestawu? Jeśli nie to jaka powinna być?
    wielkie dzięki za wyrozumiałość, pozdr
  • Poziom 20  
    Zamiast ładować 12 godzin ładuj 24 lub ładowarka 6V 2000mA i czas ładowania jak dotychczas 12 godzin.