Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

generator prądotwórczy z silnika od kosiarki

mechanik34 21 Cze 2009 11:32 2524 0
    mechanik34
    Poziom 12  
    Niedawno wpadłem na pomysł by przy pomocy silnika od kosiarki stworzyc napęd do 3 alternatorów samochodowych które będą ładowały akumulator o poj np 250 Ah.Z akumulatora prąd byłby przetwarzany przez przetwornice z 12V na 220 do sprzętu agd.Pomysł wydaje się prosty przez wykonanie potrójnego koła pasowego na miejscu noża tnącego i w obudownie umieszczenie 3 alternatorów z napianiem paska.Silnik kosiarki ma moc 4,5 do 5 KM w iec to wystarczy na 3 alternatory od mitsubischi eclipse .Problem mam w tym gdzie znaleźć tani porządny silnik od kosiarki Honda lub Makita.Poszukuję też schematu przetwornicy o przebiegu czysto sinusoidalnym na moc minimum 600wat tak zeby zasilić np lodówke która ma silnik asynchroniczny. Do tego rozwiązania też mam chec wykorzystać ciepło produkowane przez układ wydechowy do podgrzewania wody np do kąpieli czy zmywania a to już bajecznie prosta sprawa bo wystarczy wykonac 40cm rure wydechową i zbiornik wokół niej w którym bedzie płynąc ciecz przekazujaca przez wymiennik ciepło np do 100 litrowego zbiornika na wode.Ciepło z chłodzenia cylindra mozna by wykorzystać do ogrzewania powietrza np wewnątrz altanki czy domu wczasowego.Urządzenie bardzo przydatne w kryzysie energetycznym np po klęsce zywiołowej .Silnik 4 suwowy jak każdemu wiadomo można zasilić gazem i z tego pomysłu można miec mnustwo energii za grosze a koniec paliwa nie oznaczał by przerwy w zasilaniu.Problemem jest tylko ten silnik i schemat budowy tej przetwornicy czysty sinus bo na allegro taka kosztuje 900zl.

Dodano po 8 [minuty]:

do pomysłu mam cheć dołaczyć ze 2 panele baterii słonecznej no mała turbine kubełkową wiatrową dla podtrzymywania napięcia w akumulatorze.Turbina kubełkowa to 100 takich lejków wykoanych rzędowo na jednej osi i nie wymaga ustawiania na wiatr.Tanie w wykonaniu i niezawodne.Nie potrzebuje wysokich masztów.Interesuje mnie też wykonanie akumulatora ekologicznego łatwego i taniego w budowie na bazie elektrolitów orgaznicznych np kwasu octowego czy podobnych ale to później.

[Na forum stosujemy przyjęte zasady pisowni. Proszę poprawić post. Mariusz Ch.]