Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sedan jaki głośnik do skrzyni zamkniętej - muzyka ambitna

minomi 21 Cze 2009 12:38 2542 14
  • #1 21 Cze 2009 12:38
    minomi
    Poziom 9  

Witajcie,
    Kilka pytań odnośnie zabudowy, sedan mondeo (spory bagażnik), potrzebuje uzupełnić zestaw przedni Helix DB 62.1 wygłuszone i uszczelnione drzwi (zmienione wysokie tony na lepsze), radio alpine 9873. Muzyka raczej ambitna i zróżnicowana (raczej głęboki i szybki bas na ile pozwoli ob. zamknięta, jazz, rock). Przód i sub zasilany będzie SOLING SL-808, 2 x 70 rms + 1 x 140 rms.
    Skrzynię sam zbuduję z mdf-u jako zabudowa między nadkolem a tyłem bagażnika, pojemność od 25 do 40 l (objętości dla samego głośnika).
    Kilka pytań:
    1. Jaki głośnik średnica lub konkretny model (pod mój wzm.) aby uzupełnić przód basem?
    2. Czy zrobić otwory w tylnej półce aby ciśnienie przedostawało się do kabiny, jak tak to jakiej wielkości proponujecie?

Lubię dobre i poprawne brzmienie, muzykę chcę słuchać w samochodzie a nie na zewnątrz, nie lubię huku i nie będę bardzo głośno słuchał tak więc głośniki po 300w rms i więcej to raczej nie dla mnie. Zwracam uwagę samochód to sedan i chcę tylko uzupełnić przód basem choć teraz jest prawie bdb.

Proszę o pomoc.

0 14
  • #2 21 Cze 2009 12:49
    cursor
    Poziom 30  

1. Tego solinga od razu sobie odpuść, lepiej poszukać jakiejś markowej używki(sony xm, philips dap, alpine 35xx, itd.)
    2. Jak budżet?
    3. Co to za auto?

A może opcja z 8" na tylnej półce będzie lepsza? Niektóre 8" dają sobie radę już w naprawdę małych zamkniętych obudowach(np. AS HX08SQ lub u-dim RM208SL mają zalecanę 8l closed)

0
  • #3 21 Cze 2009 12:56
    minomi
    Poziom 9  

Solinga już mam i na razie zostanie, wzmacnia przód tak jak mi pasuj i robi to dobrze (ładna barwa dźwięku i szczegółowo), samochód pisałem, ford mondeo sedan mkII.
    Budżet średni głośnik do ok 200 zł.
    W tylną półkę boję się wstawiać niskie tony, nie zagrają tak jak powinny.

0
  • #4 21 Cze 2009 15:15
    cursor
    Poziom 30  

Cytat:
    W tylną półkę boję się wstawiać niskie tony, nie zagrają tak jak powinny.

Jeśli zrobisz skrzynkę pod półką to zagrają jak należy, a przy tym nie będziesz się musiał martwić czy sub przebije się do środka

0
  • #5 21 Cze 2009 17:24
    minomi
    Poziom 9  

Ciekawy pomysł z tą półką, ale muszę mieć spory bagażnik (wózek) a taka skrzynia obniży znacznie przestrzeń ładunkową. Zostanę przy skrzyni wkomponowanej w obszar obok nadkola. Może ktoś pomoże i zaproponuje konkretne modele / rozwiązania, może coś z głośników Hi Fi (domowych 4ohm) a może dla uniknięcia niepowodzenia wybrać średnicę głośnika 30 cm a z 25 cm dać sobie spokój.

0
  • #6 22 Cze 2009 18:49
    minomi
    Poziom 9  

Forumowicze,
    Proszę o Wasze dobre rady, nie chcę eksperymentować z różnymi głośnikami i chciałbym wybrać to co polecacie.
    Proszę o odpowiedź.

0
  • #7 23 Cze 2009 00:04
    greg291
    Poziom 10  

WITAJ ! Glosnikow na rynku jest naprawde wiele , i niby mozna by wybierac ale dysponujac kwota 200 zl nie jest to juz takie latwe .
    Moja sugestia kolego popatrz na oferte rodzimego producenta - mysle o Tonsilu . Jest w jego ofercie kilka ciekawych glosniczkow i zamiast przeplacac za przereklamowana chinszczyzne z naklejkami znanych firm
    moze lepeij kupic cos krajowego ? Sam osobiscie bedac w uk mialbym do poelcenia pare wyrobow chinskich w tej cenie ale z wysylka to nierealne . A w PL ich nie widze niestety . Jak zdecydujesz sie na odwiedzenie stronki Tonsilu zwroc uwage na ciekawy glosnik GDMK . Sredni ton kopulkowy kosztuje okolo 37 zl i mysle ze moglby uzupelnic twoj zestaw .

0
  • #8 23 Cze 2009 15:56
    minomi
    Poziom 9  

Dzięki za sugestię, na razie zestaw prócz basów mnie zadowala. Tonsila trochę zmam, natomiast jako głośnik 25 cm tej firmy nadaje się do suba zamkniętego (20\80\2 za mały), jeżeli jest tu znawca to proszę o konkretny model. Oczywiście głośniki domowe wchodzą w grę.
    Pozdrawiam

0
  • #9 23 Cze 2009 20:28
    greg291
    Poziom 10  

Wszystko sie zgadza kolego ale jak pojawi sie bas to srodka moze byc malo . Wszystko bedzie zalezec od tego co kupisz i jak to pozniej zestroisz . Troszke pozniej podrzuce ci jakies konkrety . Teraz uciekam bo mnie ubrali w uszkodzonego kondzia i trzeba to wymienic .

0
  • #10 24 Cze 2009 18:03
    minomi
    Poziom 9  

Powiedzmy, że o obecny system będę martwił się gdy będzie taka potrzeba na razie jest takiej a nie innej klasy i tej klasy chcę także mieć bas (subwoofer). Wiem że do 200 zł ciężko kupić bdb głośnik ale takiego nie potrzebuję. Odkładanie i kupno droższego = lepszego nie wchodzi w grę. W cenie do 200 zł jest wiele głośników 25 cm a ja proszę was o wskazanie tego najlepszego w tym przedziale, na pewno coś się znajdzie.

0
  • #11 24 Cze 2009 22:27
    cursor
    Poziom 30  

Audax PR300T2 do kupienia za 190zł na allegro.
    Łatwy do napędzenia, efektywny i szybki głośnik.
    Nie oczekuj od niego zejścia, za to na brak szybkości narzekać nie będziesz.

Jedną z obudów zalecanych przez producenta to 45l br z tunelem strojonym na 55hz.

0
  • #12 25 Cze 2009 20:51
    minomi
    Poziom 9  

niestety w/w głośnik jest za duży jak dla mnie, ponawiam prośbę o wskazanie modelu w okolicach 25 cm na pewno coś się znajdzie może być używany.

0
  • #13 28 Cze 2009 14:24
    minomi
    Poziom 9  

Ponawiam zapytanie, a może lepiej skupić się na głośniku ok 30 cm średnicy, może w tej gategorii jest lepszy wybór?

0
  • #14 28 Cze 2009 14:48
    cursor
    Poziom 30  

Jakiej muzyki słuchasz?

Nadal jestem za audaxami.

0
  • #15 28 Cze 2009 19:40
    minomi
    Poziom 9  

Słucham raczej szybkiej muzyki ale nie jest to reguła, ciężko wszystko co lubię wrzucić do jednego worka, może tak: od prodigy, nightwish po Oldfield i Jarre. Upierałem się przy głośniku 25 cm bo mam ograniczenia co do pojemności skrzyni max 45 l. Chyba że jakiś większy głośnik zagra dość szybko i nisko w takim litrażu.

0