Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firmware BlackBox BB54G - większa moc - v142R

21 Cze 2009 14:23 14878 20
  • Poziom 22  
    Witam

Otrzymałem ten firmware od providera pewnej sieci bezprzewodowej. Przy radiolinii którą postawiłem (3 km) w porze letniej czyli liściach drzew będących w strefie Fresnela sygnał znacząco spadał. Ten firmware daje możliwość podniesienia mocy w BlackBox-ie co spowodowało u mnie, że zamiast łącza 1-11 Mbit (czasem zrywało w ogóle) jest teraz stabilne 24 Mbit.

Jak flashować.

Po pierwsze - po flashowaniu wracamy do ustawień fabrycznych.

Wybieramy plik linux-1.4.bin i flash.
    Wybieramy plik config-vpn-ogf.bin i flash
    Wybieramy plik webpages-vpn.bin i flash.

Ważne, żeby zrobić to jedno po drugim na defaultowym IP.
    Jakakolwiek zmiana parametrów po flashowaniu pierwszym plikiem owocuje nieskutecznym flashowaniem. Nie uszkodzeniem, ale po prostu nic się nie zmieni.

Jeżeli wszystko pójdzie ok. Pojawia się nowe logo MINITAR i MWGAR i mam dostęp do opcji wyporu poziomu sygnału (mocy).
    Firmware BlackBox BB54G - większa moc - v142R

Nie muszę oczywiście chyba przypominać, że gdy nie ma potrzeby zwiększania mocy to jej nie zwiększamy. Bo po co siać bez sensu...

Pozdrawiam
    Załączniki:
  • Poziom 31  
    Można jeszcze dodać że w PL mamy eirp max 100mW = 20dBm.
  • Poziom 15  
    Witam

Czy po wgraniu tego softu przybywa lub ubywa ustawien w panelu konfiguracji routera ? Czy QoS nadal posiada ?

Osobiscie mam blackap z Firmware Version v1.4.2.I i czytam na forum o tej wersji z mocniejszym radiem jak i o nowszej 1.4.6 i alternatywnych ApPro. Moze ktos cos doradzi ?
  • Poziom 10  
    Jakim programem fleszować?
  • Poziom 22  
    Jak flash-ować ?

Przecież napisałem:

"Jak flashować.

Po pierwsze - po flashowaniu wracamy do ustawień fabrycznych.

Wybieramy plik linux-1.4.bin i flash.
    Wybieramy plik config-vpn-ogf.bin i flash
    Wybieramy plik webpages-vpn.bin i flash. "
  • Poziom 22  
    Zauważyłem jedną rzecz. Przy maksymalnej mocy tracimy na prędkości połączenia :( To znaczy na maksymalnej mocy jest np. stabilne 24Mb/s. Przy zmniejszeniu podniosło się do 48 Mb/s nawet. Coś za coś.
  • Poziom 11  
    Firmware BlackBox Econo fw 146r hipower a później v146 high power v2. działa fajnie i stabilnie, zresztą nie da się go klasycznie uwalić:), próbowałem bite 2 godziny odłączać zasilanie w czasie flashowania wgrywać różne dziwne firmware, są tylko jakieś różne wersje BB w tych samych opakowaniach (różnią sie czasami dostępu do AP przez tftp w czasie flashowania, czasem trzeba wgrać dwa pliki bez restartu, a nawet wgrać clock_fix ,w neiktórych trzeba wyczuć moment i się namordować), jak odkryłem pumkin klient tftp muszę tylko włączyć kopiowanie na adres routerka czyli 192.168.1.6 plików firmware nacisnąć reset i włączyć zasilanie routerka ftp sam wyczuje dobry moment na wgrywanie plików. Mam nadzieję że komuś pomogłem. jak trzeba to mogę wszystkie potrzebne pliki umieścić na elektrodzie.
  • Poziom 11  
    czy firmware z econo będzie pasować do bbsmarta ? wiecie skąd mogę pobrać najnowsze firmware do bbsmarta ? póki co mam wersje V1.2.10
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Działają ładnie wszystkie wersje zresztą i tak nie da się popsuć tego routera o ile ktoś nie zacznie wgrywać clockfix ;)
    tyle że do pierwszego 146 v2 potrzebne jest 146 podstawowy czyli np:
    Załączniki:
  • Poziom 11  
    Często się zdarza że BlackBox padnie w trakcie wgrywanie firmware przez www (pewnie tylko mnie ale co tam;) wtedy ustawiam sobie stałe IP z puli BlackBox (192.168.1.XXX poza 6 bo BB ma 192.168.1.6), jest program który automatyczne wgrywa pliczki ccctool czasami nie chce działać, wtedy używam jakiegoś klienta TFTP
    Instrukcja:
    1 podłącz się kablem pod któryś LAN BB
    2 na kompie ustaw sobie adres np.: 192.168.1.10 i włacz ccctool
    3 przy wyłączonym zasilaniu naciśnij i przytrzymaj reset
    4 włącz ap trzymając ciągle reset
    5 puść reset po około 5sek od włączenia zasilania (pokaże sie ikonka połączenie lokalne jest podłączone) w tym samym czasie w ccctool naciśnij start

jeśli się uda ccctool wgra firmware zresetuje się 3 razy i wszystko działa
    jeśli się nie uda trudno jedziemy dalej

1 podłącz się kablem pod któryś LAN BB
    2 na kompie ustaw sobie adres np.: 192.168.1.10 włącz serwerek tftp ustaw wysyłanie na adres 192.168.1.6 pliku:
    --------------config-vpn-ogf.bin
    3 jak pójdzie to wysyłasz mu plik:
    --------------linux-1.4.bin
    4 jak pójdzie to czekasz aż się zresetuje (nie wiem ile to trwa myślę że minuta wystarczy)
    5 wyłącz BB z zasilania
    6 ustaw wysyłanie pliku:
    --------------webpages-vpn.bin
    7 przy wyłączonym zasilaniu naciśnij i przytrzymaj reset
    8 włącz ap trzymając ciągle reset jak się wgra i zresetuje masz sprawny routerek

Jeśli coś nie wychodzi trzeba kombinować z czasami przytrzymania resetu do skutku, AP nie odpowiada na pingi to normalne.

W ostateczności w starych wersjach BB (nie polecem) wrzucasz mu w taki sam sposób,plik bootloader:
    ----------------clock_fix.bin

a to kilka stronek z firmware
    ftp://anteny.biz/Drivers/
    http://wirelesslan.com.pl/download.php
    http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?get=download,,4
    http://www.interprojekt.pl/Pliki.aspx?dir=minitar\min-mwgar-blackap\oprogramowanie
    www.aprouter.com.br

Odpowiadające sprzętowo urządzenia to np: sparklan (po wgraniu firmware rzeczywiście pisze 400 i 800 mW i można ustawić chyba 27dB, czyli można sobie smażyć mózg na routerku :) , wa2204, techniclan, podobno jakieś edimaxy i owislinki ale tego nie próbowałem

Dołączony plik to mój ulubiony serwer i klient TFTP Pumpikin można ściągnąć ze strony lub dla leniwych poniżej

Jak trzeba mogę udostępnić pliczki.
    Załączniki:
  • Poziom 11  
    no mi własnie padł po flashy... nie moge sie zalogowac do niego po wgraniu tych dwoch configów
  • Poziom 43  
    Pamiętajcie, że zwiększając moc spada wam czułość. Wyżyłowanie jej na maksa nie jest dobrym pomysłem - grzeje wam się AP, siejecie na kilometr, do tego leci wam czułość i tylko grzejąc drugim takim przez liście macie w miare połączenie..

Popada to i tak Ci link szlag trafi.
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich !
    Przeczytałem już po raz kolejny, że po wgraniu nowszego firmware'u padają wam BlackBoxy... . Sam ten temat rozkminiałem już 1000 razy wgrywając wszystkie dostępne wersje (a wgryałem po kablu programem tftpd32) . Mój problem skupiał się niestety gdzie indziej ! CIERPLIWOŚĆ :) wystarczyło po wgraniu głównego pliku linux-1.x.bin nic nie robić i odczekać, aż ruter się zresetuje, bo jeśli za wcześnie zabierzemy się do kolejnego pliku to ruter nam nie wstanie...;/
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w upgrade'ach :)
  • Poziom 9  
    No ja mam problem własnie ze swoim boxem próbowałem przywrócić mi starszą wersję firmware robiąc to przez stronę 192.168.1.254.
    Po tym połączenie z internetem padło no i wejść na stronę routera nie można.
    Próbuję wgrać pliki po przez tftpd32.
    Wysyłam mu config, zaraz po tem web.... i na końcu linux 1.4bin. Czekam ponad 5min i bez rezultatu. wyłączam i włączam modem i nic.
    Ani nie ma połączenia z netem ani strony do zarządzania routerem.
    Oczywiście ip 192.168.1.10 zmieniam spowrotem na automat.
  • Poziom 14  
    SUICIDE napisał:
    Wysyłam mu config, zaraz po tem web.... i na końcu linux 1.4bin.
    Skorzystaj z firmware w jednym pliku: ital8186v6_1-en.bin
    Uwaga: dzialac on bedzie paradoksalnie tylko do czasu restartu. Dlatego po
    pierwszym uruchomieniu strony konfiguracyjnej nalezy czym predzej wgrac
    oryginalny firmware.

Rozwiazanie moich problemow z flashowaniem BB:
    http://groups.google.com/group/pl.comp.sieci....ewodowe/browse_thread/thread/0704cb66566d6999
  • Poziom 9  
    Ok już sobie poradziłem.
    Musiałem wgrać clockfixa.
  • Poziom 7  
    Witajcie
    Przepraszam żę tak odgrzewam ale wczoraj właśnie próbowałem update softu i niestety nie wstał juz BB.

Teraz czy ktoś mi podpowie kilka rzeczy?

-podlącze router kablem, ustawiam w tcp ip 4 recznie
    IP:192.168.1.1
    maska: 255.255.255.255
    brama: 192.168.1.6
    nastepnie odpalam tftp
    i teraz nie wiem za bardzo co dalej? wiem ze ip musze podac w tym programie 192.168.1.6
    a co dalej odpalic wiersz poleceń żeby wrzucić te pliki?
    Dziękuje za pomoc, robię to pierwszy raz, i potrzeba reanimacja bb :)