Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS G1S - komunikat: CMOS Date / Time not Set

n_w 21 Cze 2009 17:28 3572 2
  • #1 21 Cze 2009 17:28
    n_w
    Poziom 9  

Witam !!!
    Na poczatku przynam sie ze nie szukalem czy jest podobny temat tutaj bo nie wiedzialem co wpisac :/
    Od jakiegos czasu po wlaczeniu komputera pokazuje mi sie taki komunikat (zdjecie) potem wciskam F1 system wstaje normalnie. Wszystko chodzi tak jak powinno, nie iwesza mi sie, nie wylacza, wszystko jest ok.
    Za kazdym razem kiedy uruchomie ponownie komputer to nie pamieta godziny i daty ( pokazuje godzine 00:02) i data 25 grudnia 2007.
    Wydaje mi sie ze moze cos tam w srodku nie laczy, i jak komp jest wylaczony nie ma napiecia to sie resetyje. Wiem ze w normlanych Pc'ach to jest jakas bateryjka na plycie glownej kotra podobno jest od tego, a jak to jest laptopach?
    a moze to nie jest wina tego, moze ktos cos pomoc ?

ASUS G1S - komunikat: CMOS Date / Time not Set

0 2
  • #2 21 Cze 2009 17:45
    Richi
    Poziom 39  

Czy ustawiasz date i godzine w biosie czy pod windowsem ??
    Co do bateryjki to masz racje jest to bateria podtrzymujaca ustawienia bios i jezeli jest zuzyta to po wylaczeniu komputera bios bedzie tracil ustawienia.
    Aby ustawic date i godzine w biosie zamiast F1 wcisnij F2.

1
  • #3 21 Cze 2009 18:20
    n_w
    Poziom 9  

Wiem jak wejsc do BIOSU :) nie zmienialem jescze w biosie narazie tylko w windowsie, ale zaraz ogarne temat i dam znac

Dodano po 15 [minuty]:

zmienilem w biosie, uruchomilem ponownie kompa, potem jeszcze raz i dziala. Nie pokazuje mi sie juz ten "komunikat" i godzina z data sa prawidlowe.
    Czy to moze byc tez przyczyna tego ze pogram do nagrywania plyt nie widzi mi nagrywarki ? w biosie i w windowsie widzi, ale jak odpale pogram to w zakldace wybor nagrywarki pokazuje mi tylko "image recorder" czy to dlatego ze moglo sie cos w biosie przestawic?

0