Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG LCD SyncMaster T220 - niewłaściwa rozdzielczość

21 Cze 2009 17:55 3808 7
  • Poziom 15  
    Dla nowo zakupionego monitora - typ jak w temacie i firmowego poleasingowego komputera DELL Optiplex GX270 z procesorem Pentium IV 2,8 GHz, 512 MB RAM oraz grafiką 96MB na płycie głównej opartą o chipset INTEL 82865G nie potrafię ustawić właściwej rozdzielczości, a uzyskany obraz jest rozciągnięty i zdeformowany.
    Pełna rozdzielczość monitora - 1680x1050.
    Niestety, nawet aktualizacja sterownika dla chipsetu Intela nic nie poprawia.
    Ukazują mi się dostępne rozdzielczości:
    1280x1024
    1280x768
    1152x864
    1024x768
    800x600
    I to wszystko...
    Ciekawe jest również to, że drugi komputer tego samego typu podłączony do monitora Samsung SyncMaster T200HD o tej samej rozdzielczości prawidłowo rozpoznaje i udostępnia wszystkie tryby graficzne.

Co mogę zrobić, by zlikwidować wyżej opisaną "dolegliwość"?
  • Poziom 32  
    Zainstalowac sterowniki monitora, by karta graficzna powiekszyła listę obsługiwanych trybów.
  • Poziom 15  
    Pytong napisał:
    Zainstalowac sterowniki monitora, by karta graficzna powiekszyła listę obsługiwanych trybów.

Instalowałem i analogowy i cyfrowy sterownik i nic się nie zmieniło...
    :-(
  • Poziom 32  
    I w ustawieniach ekranu widać wybrany monitor?
  • Poziom 15  
    Widać. A właściwego trybu jak nie było tak nie ma ...
  • Poziom 32  
    Może spróbuj "zainstalować" jakiś standardowy monitor 1600x1200 (pamiętając o 60Hz) potestuj a potem jeszcze raz wgraj sterowniki od tego właściwego. Jest jeszcze taka opcja do ukrywania trybów, których niby monitor nie potrafi wyświetlic gdzieś w zakładce monitor. Sprawdź to.
  • Poziom 15  
    Zainstalowałem nawet taką aplikację MAGIC TUNE PREMIUM - dedykowaną dla mojego monitora i są tam ciekawe możliwości ustawień, ale jedyne logiczne co udało mi się zrobić to ustawienie w ten sposób, że przy rozdzielczości maksymalnej - tj. 1280x1024 mam właściwe proporcje obrazu, ale po prawej i lewej stronie obrazu mam pionowe czarne pasy - coś jak program TV 4:3 na telewizorze 16:9...
    Wydaje mi się, że tu coś nie gra bardziej po stronie grafiki Intel'owskiej z płyty głównej mojego DELL'a...

Dodano po 53 [minuty]:

Pytong napisał:
    Może spróbuj "zainstalować" jakiś standardowy monitor 1600x1200 (pamiętając o 60Hz) potestuj a potem jeszcze raz wgraj sterowniki od tego właściwego. Jest jeszcze taka opcja do ukrywania trybów, których niby monitor nie potrafi wyświetlic gdzieś w zakładce monitor. Sprawdź to.

Spróbowałem wszystkiego - bez sukcesu :-(

Przychodzi komuś jeszcze jakieś inne rozwiązanie do głowy?
    Bardzo proszę o porady, bo od kilku dni próbuję to już rozgryźć i szczerze mówiąc zaczynam się trochę denerwować... tylko nie wiem czym mam rzucić przez okno...
    ;-))
  • Poziom 15  
    Kupiłem kartę rozszerzeń z gniazdem DVI za 15 zł. Po podłączeniu drogą cyfrową wszystko gra ok.
    Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
    Zamykam temat.