Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł kondensacyjny Buderus GB022-24/24K + zasobnik C.W.U.

21 Cze 2009 19:26 13759 8
  • Poziom 9  
    Witam!
    Posiadam piec dwu funkcyjny Buderus Logamax plus GB022-24/24K Był on w zestawie z zasobnikiem Logalux S 120/3 (120L) czujnikiem C.W.U. i sterownikiem elektronicznym RC20. Potrzebuje schemat podłączenia zasobnika z kotłem.
    Kocioł posiada tylko jedną pompę na powrocie C.O. W zestawie był też siłownik do zaworu trójdrogowego. Czy może ktoś narysować lub dać linka do takiego schematu podłączenia.
    Od razu napiszę, iż piec może współpracować w tym zasobnikiem, tylko w instrukcji nie ma schematu jak to podłączyć.
    Zasobnik ma jedną wężownicę.
    Z góry dziękuje.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Wg mnie posiadacz albo GB022-24 (kocioł 1-funkcyjny) albo GB022-24K (kocioł 2-funkcyjny). Sprawdź na tabliczce znamionowej i daj cynk.

Ponieważ:

Kocioł kondensacyjny Buderus GB022-24/24K + zasobnik C.W.U.
  • Poziom 9  
    Mam 2-funkcyjny. Ale już wiem jak to podłączyć. Wężownice z zasobnika do wyjść wodnych bezpośrednio i dobijanie wody przez tą właśnie wężownice. Wcześniej działałem na kotłach 1-funkcyjnych i trochę zdurniałem teraz ale już wyszedłem na prostą.
    Chyba że masz jeszcze jakieś sugestie?
    Nie wiem jak chcesz podłączyć kocioł 2-funkcyjny (z płytowym, wewnętrznym wymiennikiem ciepła) do zewnętrznego, wężownicowego podgrzewacza wody ! Hmm... Wg mnie się to nie uda, ale powodzenia.
  • Poziom 9  
    Tam jest dodatkowy siłownik. Bez niego piec działa jako 2-funkcyjny. Z siłownikiem działa jako jedno funkcyjny tz przełącza w trybie pryjorytetowym z obiegu C.O. na wężownicę zasobnika. Przynajmniej tak twierdzi serwisant Buderusa.
    Czyli kocią jest dwu lub jedno - funkcyjny zależy jak kto chce.
    Nie wierzę! Ale sprawdzę.
    Sprawdziłem i jest tak jak zwykle:

Kocioł GB022-24K jako dwufunkcyjny ma w sobie wymiennik c.w.u. + zawór przełączający+napęd. Do tego kotła oczywiście nie można podłączyć pojemnościowego podgrzewacza wody.

Kocioł GB022-24 jako jednofunkcyjny wyposażony jest w zawór przełączający bez napędu. Jeśli do tego kotła podłączamy podgrzewacz to kocioł należy uzbroić w napęd i czujnik temp. c.w.u.

Nie ma innych możliwości.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dokładnie tak jest.
  • Poziom 2  
    Witam
    Również mam problem z Buderusem Logamax Plus GB022-24
    A jest taki:
    piec mam od 6 lat
    dwa lata temu wymieniłem wentylator kompletny (zdierstwo, bo jest jako cały zestaw i kosztuje odpowiedznio)
    A teraz od pewnego czasu w czasie podgrzewania cwu piec zaczyna "wchodzić na obroty" i grzać wodę, nagle się wyłacza nie osiągając odpowiedniej temperatury, poczym znowu się włacza i zaczyna grzać cwu, i znowy wyłacza....
    Krótko mówiąc podgrzewa cwu w zasobniku na raty i trwa to ponad 30 minut, co nie jest obojętne przy tęgich mrozach na ciepłote w budynku, gdyż na czas grzania wody, system co jest pozbawiony obiegu...
    Co może być przyczyną tego stanu rzaczy?
    Nie pojawia się żaden kod usterki...
    Proszę o pomoc i poradę, gdyż mój serwisant i montażysta rozstał się z Buderusem i nie bardzo mam się do kogo zwrócić, poza serwisem fabrycznym, a to są koszta za same trzaśnięcie drzwiami...

Proszę poprawić błędy pisowni i nie umieszczać takich samych postów i różnych tematach. Ostrzeżenie ustne.
    mod - mirrzo