Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana koloru linii w stopce i nagłówku Word 07

marrog 21 Cze 2009 19:35 18509 5
  • #1 21 Cze 2009 19:35
    marrog
    Poziom 22  

Witam

Mam pytanie, czy próbował może ktoś zmienić kolor linii w nagłówku i stopce tych dostępnych z galerii. Mam w dokumencie i drukuje mi na taki delikatny brąz a chce mieć po prostu czarne te linie, nie bardzo wiem jak się to zmienia - nie mogę znaleźć opcji edycji nagłówka aby zmienić kolor tej linii jedynie zawartość nagłówka czy stopki się zmienia.

Z góry wielkie dzięki.

-=pozdrawiam=-

0 5
  • Pomocny post
    #2 22 Cze 2009 12:01
    marek003
    Poziom 40  

W "starych" wordach wystarczyło kliknąć dwa razy we wstawiony nagłówek lub stopkę potem lewoklik w linie i poprzez "formatuj autokształt" można było zmienić kolor.
    A w "nowych" - jak dalej będziesz miał kłopot - to zaraz sprawdzę.

Dodane po chwili:
    Już wiem o którą linię ci chodzi - z tym że to nie jest linia - męczę się z nią - jak cos wykombinuje to napiszę.

Dodano po 3 [godziny] 26 [minuty]:

Już trochę wiem ale...
    Przyznam że mało pracowałem na 2007 ale już po godzinie użytkowania rozstrzelał bym twórców tej "wstążki" i nawigacji w tym nowym menu.

Więc tak
    To coś które wykorzystujesz w nagłówku to tzw. blok konstrukcyjny (wbudowany). Szukam i szukam i przyznam że nie mogę wejść w edycję tego bloku. Pod edytuj właściwości mam jedynie opisy i jak dany blok ma się zachować.

Wychodzi na to że aby było tak jak chcesz musisz sam stworzyć własny blok konstrukcyjny z własną linią i dodać go do galerii Nagłówki.

0
  • #3 22 Cze 2009 12:22
    marrog
    Poziom 22  

Witam

Dzięki za porady - dokładnie tak jak piszesz, namęczyć się w tym idzie co nie miara, zrobiłem w ten sposób że dodałem stopkę i nagłówek wpisałem tekst i dałem auto kształt w postaci linii o kolorze czarnym i o to mi chodziło.
    W HELP-ie za dużo też nt. nie ma.
    Powiem, że ten nowy WORD to całkiem cudo jest nie potrafię go rozgryżć nawet z głupim spisem treści i numeracja nagłówków, w starym bez problemu to się odbywało a tutaj sam konwertuje na swoje style i dodaje swoja numerację, że można się nieźle nadenerwować zanim to się poprawi.

Namieszał Microsoft co nie miara, a wystarczyło usunąc bugi ze starego i może delikatnie szate zmienić pozostając przy wyglądzie starego a nie tysiąc zakładek po których się człowiek gubi.

-=pozdrawiam=-

1
  • Pomocny post
    #4 22 Cze 2009 12:58
    marek003
    Poziom 40  

Ewentualnie korzystaj z pomocy online:
    Office online

Tu masz trochę na temat szablonów w 2007:
    Szablony

a w tym o blokach konstrukcyjnych:
    Bloki konstrukcyjne

Z tym, że tekst o blokach jest tak napisany, że właściwie dalej nie wiadomo jak go zrobić i ewentualnie później edytować.

0
  • #5 17 Wrz 2012 17:05
    aiver3
    Poziom 9  

Po dwukrotnym lewokliku na stopkę pojawiają się dwie zakładki: "Narzędzia tabel" oraz "Narzędzia nagłówków i stopek".

Wybierasz Narzędzia tabel -> Rysowanie obramowań -> Kolor pióra -> wybierasz interesujący Cię kolor

Następnie zaznaczasz "Rysuj tabelę". Kursor zmieni się w ołówek. Naciskasz LP i trzymając przeciagasz linię w stopce od lewej do prawej. Pojawi się na niej gruba szara linia. Gdy puścisz LP linia zmieni kolor na wybrany z zakładki "Kolor pióra". Zmieni to kolor linii na wszystkich stronach dokumentu.

0
  • #6 18 Gru 2012 09:51
    marrog
    Poziom 22  

Temat rozwiązany. Zamykam

0