Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV-2000 - nie działa żadna k. WiFi

21 Cze 2009 22:02 6424 20
  • Poziom 12  
    Witam.

Mam problem z laptopem HP DV2000, nie działa karta sieciowa bezprzewodowa, wcale się nie zgłasza. Podkładałem inną i też nic. System operacyjny to Windows Vista.

Moderowany przez mat_ed:

Tytuł wątku poprawiłem.

• Poziom 18  
    Nie piszesz jaka karta jest zamontowana a ma to istotne znaczenie dla sprawy, gdyż HP poleca dedykowane karty WiFi do laptopów a w BIOS-ie jest blokada na inny sprzęt. Poszukaj w necie o dedykowanych kartach do HP albo o blokowaniu innego.
  • Poziom 19  
    mucio nie spotkałem się jeszcze z jakąkolwiek blokadą w BIOS, skąd te informacje ? HP poleca jak każda inna marka przetestowanego producenta..
    Obstawiam brak aplikacji zarządzania kartą i panelem kontrolnym laptopa. Wymagane jest też jej ręczne włączenie guzikiem/guzikami funkcyjnymi - taki problem jest w toshibach głównie.
    Ew coś nie tak z gniazdem niestety :)
  • Poziom 15  
    > nie spotkałem się jeszcze z jakąkolwiek blokadą w BIOS, skąd te informacje ?

Nie wiem jak w HP, ale w swoim IBM T40 jak najbardziej miałem blokadę na konkretny MAC address i z żadną inną kartą komputer nie miał szans zadziałać.

Być może problem tutaj jest podobny. W moim przypadku pomógł ściągnięty gdzieś z netu programik do odblokowywania BIOSa. Nie zaszkodzi sprawdzić w google'u pod kątem tego modelu ;)
  • Poziom 13  
    HP ma blokadę na karty WIFI -nie jest to blokada na konkretny mac adres.
    Mogą to być pierwsze objawy odklejającego się NB/GPU. (BGA)
  • Poziom 23  
    Napisz jaki procesor i grafika są na pokładzie.
    Jeśli to AMD i GeForce Go to jak napisał GPScenter - masz problem. Szykuj 3-4 stówki na wymianę/reballing mostka północnego, albo 6 stówek na nową płytę.
    Jako zawiedziony klient powinieneś też napisać kilka "ciepłych" słów do HP. Ten producent nie poczuwa się do odpowiedzialności za serię identycznych uszkodzeń w swoich produktach.
  • Poziom 12  
    Komputer rzeczywiście jest na AMD i geforce. Rozebrałem go ponownie i zauważyłem ze wifi działa jak odepnę kabel od bluetooth jakby był konflikt z tym urządzeniem. Czy tak może zachowywać się odklejony BGA
  • Poziom 37  
    W HP wszystko jest mozliwe - te komputery same się pieką w sobie, palą i dziwnie zachowują.

Oddaj na gwarancję, do serwisu lub działaj bez BT.
  • Poziom 2  
    Mała dygresja do tematu:
    Wszystkim użytkownikom DV2000 ,6000 i 9000 polecam jak najszybciej sprzedać i zamienić na inną markę. Laptopy z tej serii mają źle zaprojektowaną plytę główną oraz układ chłodzenia, na 10 sztuk uszkodzeniu ulega 3-4 z czego jedna da się przywrócić do życia.
    Taka mała subiektywna opinia czlowieka amatorsko parającego się serwisem.
  • Poziom 13  
    Ojj Panowie bez przesady -skaktus rozbawiłeś mnie :-)
    Najpierw trzeba zacząć od upgrade BIOSU który znacząco przedłuża żywotność notebooka.
    na 3-4sztuki ożywam 3-4sztuki więc nie wiem rethray skąd ta opinia. Trzeba pamiętać, że nie można w tym notebooku dopuścić do zasyfienia k. wentylacyjnych.

*wojno w Twoim przypadku pracowałbym bez WIFI -ewentualnie karta na USB -jeżeli coś więcej się będzie dziać wtedy dopiero serwis.

Temat do zamknięcia.
  • Poziom 37  
    GPScenter napisał:
    Ojj Panowie bez przesady -skaktus rozbawiłeś mnie :-)
    Najpierw trzeba zacząć od upgrade BIOSU który znacząco przedłuża żywotność notebooka.
    na 3-4sztuki ożywam 3-4sztuki więc nie wiem rethray skąd ta opinia. Trzeba pamiętać, że nie można w tym notebooku dopuścić do zasyfienia k. wentylacyjnych.

*wojno w Twoim przypadku pracowałbym bez WIFI -ewentualnie karta na USB -jeżeli coś więcej się będzie dziać wtedy dopiero serwis.

Temat do zamknięcia.

No to podałeś cudowną radę - tylko jak to świadczy o producencie komputera - albo działa tak, albo tak...jedno wielkie nieporozumienie.

Miałem do czynienia już z wieloma HP i wiem że seria DV na turionie osiągają na samym pulpicie 80 st a na grach ponad 90 st, gdzie toshiba z identycznym prockiem i grafiką ledwo 40 - 50, podobnie Asus czy Acer. Podobnie jest na C2D, ale nieco lepiej.

Również HP ostatnio najczęściej padają. A jak wiemy powoli zbliża się lato, wówczas granie na laptopie jest niemożliwe - 20 minut grania i laptop się wyłącza, a tego niestety nie można naprawić, a samo HP ma to gdzieś. Laptopy mają fatalne chłodzenie, ale co dziwne, chłodzenie o podobnej wydajności a Acerze czy Asusie potrafi uciągnąć wydajniejsze konfiguracje bez przegrzania, więc problem tkwi w złym projekcie płyty głównej i związanej z tym problemem jakim jest uszkadzanie się mostka, grafiki, procesora i im towarzyszące uszkodzenia płyty głównej oraz elementów na płycie.
  • Poziom 22  
    odklejony most polnocny typowa usterka 2000 6000 9000.
    na 100 procent
  • Poziom 24  
    tomking nie czytasz kolega wyraźnie napisał żę win VISTA. U mnie podobny problem występował po znajomości miałem robiony most północny, po 2 miesiącach siadła grafika i znowu próba z mostem, pomogło na kolejny miesiąc po czym sprzedałem Hpka bo znów jaja tym razem z USB, na samych serwisach po znajomości straciłem 500 zł :/ w moim przypadku była to seria 6000
  • Poziom 12  
    Witam

Już nie wiem, co z tym dziadem zrobić.

Przylutowałem mostek od nowa ten sam efekt.
    Wymieniłem mostek z innego gdzie działało, i to samo.

Wklejam fotki moich poczynań

• Poziom 14  
    wojno, kolego masz chyba odklejone pady (punkty lutownicze kulek na plycie gł.) nie widac dokładnie, ale coś mi tak rzutuje cieniem na niektóre własnie pady ;-) jeśli tak to wymiana płytki na nową.
  • Poziom 13  
    Kolego, pomyliłeś mostki...
  • Poziom 12  
    Witam
    Pady są raczej dobre.

Na fotce może być nie czytelnie.

GPScenter - Dlaczego tak twierdzisz. Wlutowałem NF-430-N-A3 taki jak był wcześniej.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    NF-430-N-A3 to mostek południowy, magistrala PCI-E, na której jest karta WiFi, podpięta jest do mostka północnego.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Dokładnie tak jak farmer mówi -to miałem na myśli.
    Także wojno robota na darmo, zabieraj się za północny i daj znać jak efekt.
  • Poziom 12  
    Witam
    Rzeczywiście naprawa kulek pod mostkiem północnym załatwiło sprawę. Tylko komputer czasami się zwiesi nie wiadomo z czego. Sprawdziłem wszystko i chyba któryś mostek jest uszkodzony.

Tak czy inaczej dziękuje za pomoc i zainteresowanie.