Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alhambra 1.9TDI 2001r- licznik(zegary)

bpkon 22 Cze 2009 02:11 3322 5
  • #1 22 Cze 2009 02:11
    bpkon
    Poziom 9  

Witam,
    1. Mam problem z prędkościomierzem a mianowicie przestał pokazywac prędkość, do tego kiedy naciskam hamulec (nożny) wskaźnik paliwa wskazuje 0 i komputer sygnałem dzwiekowym oraz napisem zaleca tankowanie.
    W serwisie powiedzieli ze to sprawa elektroniczna i jedynym rozwiazaniem jest wymiana całego panelu (wszystkie zegary).
    Dowiedziałem sie też iż zamontowanie używanych nie wchodzi w grę ze względu na Immobiliser.
    Co wy na to???
    2. Mam też klime pół automat. Czy po załączeniu zapłonu wyświetlacz powinien migać przez jakiś czas???

dzięki za odp.

0 5
  • #2 22 Cze 2009 07:59
    Peper
    Poziom 13  

Nie napisałeś jaki silnik i który rocznik auta.

0
  • #3 23 Cze 2009 16:49
    s27
    Poziom 15  

Zestaw wskaźników możesz sobie wymieć na dowolny jaki chcesz, Alhambra nie posiada immo. w zegarach.

0
  • #4 27 Cze 2009 10:55
    kwadro1
    Poziom 1  

Witam
    mam dokładnie taki sam problem. Serwis chce cie naciągnąć na kase i tyle.
    Po pierwsze wskazniki są dobre gdyż po podłączeniu vag-a i wykonania testu elementów wykonawczych wszystkie wskazniki działają
    Po drugie po odczytaniu błędów pokazuje się kod 01314 -utrzymywanie prędkości- uszkodzenie dodam iż kasowanie błędów nic nie daje
    tyle wiem odnośnie licznika natomiast w klimatroniku też migał mi wyświetlacz lecz wykonałem następującą procedure skasowałem błędy i wykonałęm kasowanie wartości wyuczonych
    robi się to tak wchodzisz na
    klimatyzacja
    adaptacje wpisujesz 00 i wyłączasz zapłon
    po tym wszystko działa super

wykonywałem to skanerem ręcznym v-scan vag 5053 viaken

0
  • #5 28 Cze 2009 23:41
    bpkon
    Poziom 9  

s27 napisał:
    Zestaw wskaźników możesz sobie wymieć na dowolny jaki chcesz, Alhambra nie posiada immo. w zegarach.

Dobra.
    A jeśli posiadam wersje z komputerem to czy nie trzeba tam czegos programowac?
    Wystarczy tylko kupic używane (działajace) wskaźniki zamienić i działa?
    Dodam że nie mam dostępu do VAG-a itp. .

0
  • #6 09 Maj 2010 17:44
    laskens
    Poziom 2  

Witam szanownych forumowiczow, mam identyczny problem w alhambrze i nie wiem jak go sie pozbyc, prosze o info gdzie szukac usterki, dodam ze zegary zmienione na nowe. z gory dziekuje za info. Moj emali laska.marcin(malpa)wp.pl dziekuje za wszelkie podpowiedzi.

Witam, zapomnialem dodać że uporałem sie z problemem, wystarczyło zmienić czujnik prędkości który znajduje się w skrzyni biegów. Koszt na szybkiego ok 750zł, czujnik z wyjeciem i włożeniem skrzyni

0
  Szukaj w 5mln produktów