Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon PIXMA iP1000 - uprzedzona do zwykłego papieru :)

swist86 22 Jun 2009 04:52 1679 2
    swist86
    Level 10  
    Witam wszystkich forumowiczów :)

Posiadam drukarkę jak w temacie, jednak od jakiegoś czasu jest z nią problem. Konkretnie chodzi o marną jakość druku w czarnym kolorze, poziome pasy występujące jednak tylko przy ustawieniu na 'papier zwykły'.

Papier zwykły / jakość normalna - na czarnej kartce białe pasy różnej szerokości, powtarzający się wzór, w sumie pół na pół pokrywa

Papier zwykły / wysoka jakość - milimetrowe białe przerwy naprzemiennie z czarnymi

Papier Pro Photo / zwykła jakość - wszystko ok, kartka ładnie pokryta czernią

Papier wysokiej rozdzielczości / wysoka jakość - również bardzo ładnie, jeszcze głębsza czerń

Papier wysokiej rozdzielczości / zwykła jakość - wszystko ok

Na razie testowałem te tryby i tak to wygląda, w dzień pokombinuję dalej gdyż jest rano a drukarka jest strasznie głośna. Czy to zapchana głowica? W takim razie dlaczego przy zmianie ustawienia papieru jest ok?

Kombinowałem troszkę z ciepłą wodą, z 15 min może więc bez efektu. Jeśli o tusze chodzi to oprócz oryginalnych używane były także zamienniki, chyba Active Jet, właśnie po intensywniejszym okresie drukowania okładek zaczęła szwankować...

Jak zdiagnozować problem i co robić? :) Jak by co mogę wrzucić zdjęcia jednak kiepskiej jakości. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    leeart

Level 34  
    Zauważ że podczas druku photo głowica pokryta kartkę tuszem dwa razy, a przy wydruku standart tylko raz. Sumując druk photo jest dokładny i zużywa więcej tuszu. Twoja głowica prawdopodobnie jest zapchana. Poszukaj na forum jak odblokować zapchaną lub zaschniętą głowice w kanonach. Ja Ci nie udzielę porady na ten temat, bo moje porady są beznadziejne- tak twierdzi moderator.
    Fazzzzi
    Level 11  
    Proponuję zanieść głowicę na myjkę ultradzwiękową, bo opisany objaw wskazuje na niewielką niedrożność, która domowymi metodami rzadko daje się usunąć.