Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka do aerografu z agregatu lodówki.

22 Cze 2009 08:25 37396 38
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto napisał 0 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 1978 roku.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    krystian08
    Poziom 16  
    Witam, a jak jest z wydajnością sprężarki z lodówki? Ciśnienie nie spada znacznie przy malowaniu? Mam takiego potwora do pompowania opon (bez zbiornika wyrównawczego) i wydajność jest porównywalna z dobrą pompką nożną :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    *vip*
    Poziom 17  
    Skoro tak, to może spróbuj poszaleć tym na pistolecie do malowania ? ;]
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  
    Witam jako pierwszy spróbuję coś w tym projekcie skrytykować. Moim zdaniem kompresorek do aerografu powinien być wyposażony w reduktor ciśnienia, którego w twoim projekcie nie widać. Odolejacz powinien być zamontowany zaraz przy wylocie z e sprężarki lodówkowej aby można było zobaczyć ile oleju wyleciało z silnika sprężarki i żeby można było ubytek z powrotem uzupełnić. Przy tym połączeniu co masz teraz olej dostanie się do butli po gazie i nawet nie będziesz o tym wiedział. Natomiast żywotność kompresora bez oleju na pewno się znacznie zmniejszy. Jeśli chodzi o estetykę to jest ładnie zrobiony ale ja pokusił bym się o jakąś obudowę (nie musi wszystko być na wierzchu).
    pawlik
    Poziom 12  
    Z całym szacunkiem do wykonananej pracy, wiem że dziury mogą być np. w spodniach lub w ziemi ale wierci się OTWORY.
    W dzisiejszych czasach kupienie kilku elementów i połączenie ich w takie urządzenie to niewielka umiejętność, choć chwali się, że komuś się chce coś zrobić samemu i jest radocha że się to zrobiło samemu.
    W latach '80 sztuką w moim przypadku było jeszcze samemu zbudowanie wyłącznika ciśnienia z "niczego" bo o kupnie nie było mowy.
    LORDUS
    Poziom 14  
    Kolego Pawlik a mogłbys powiedziec dokładnie jak to zrobic??
    pektosol
    Poziom 14  
    wyłącznik ciśnieniowy można zrobić np z blaszanej membrany która uginając się pod ciśnieniem włącza/wyłącza mikrostyk.
    oczywiście aby zwiększyć ciśnienie odginające blaszkę należało by użyć sprężyny.
    Blaszkę można by zrobić z kapsla soków owocowych (z tzw bezpiecznym zamknięciem)
    ...

Innym rozwiązaniem gdzie wszystko jest już gotowe to użycie termostatu z starej lodówki. Trzeba tylko odciąć czujnik na końcu kapilary i wykalibrować.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    LORDUS
    Poziom 14  
    Dzieki za instrukcje mam jakies dwa termostaty z zamrażarki i lodowki cos sie wykombinuje albo trzeba bedzie zabrac od starego hydroforu :)
    Spacewalker
    Poziom 31  
    Reduktor Cisnienia z manometerm i drugi manomer na zbiorniku, wtedy bedzie ok. Mam tak własnie zrobione i musze powiedziec ze przy dłuzszym malowaniu kompresor nie wyrabia. Poprostu ma za małą wydajnośc, zmiana zbiornika na wiekszy na nie wiele się zdała, bo by uzupełnic braki potrzeba czasu, więc przerwy w malowaniu. Teraz pracuje nad nowa - z agergatem z 2 głowicami, zobaczymy co wyjdzie. Cała instalacją z rurek miedzianych do CO.
    Łukasz.
    Poziom 12  
    Witam
    Konstrukcja dopracowana i pożyteczna. Tylko ten filtr zasysanego powietrza nie powinien być odwrotnie podłączony? Tak aby ewentualne zanieczyszczenia były widoczne od zewnątrz, wtedy wiadomo kiedy go wymienić.
    Pozdrawiam
    szymin89
    Poziom 12  
    Filtr zamontowany jest faktycznie odwrotnie ale to nie robi większej różnicy bo powietrze przepływa prawidłowo. Jeśli dobrze widzę kolega obciął z jednej strony rurkę i nie ma możliwości korekcji błędu.
    Przydałby się jeszcze spust wody z butli- po dłuższym czasie sporo jej się zbierze.
    Po za tym konstrukcja ok;)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Mihas66
    Poziom 22  
    Niedawno używałem podobne cudo ale zamiast butli z od gazu miał gaśnice i nawet to się sprawdzało ale przy zszywaczu pneumatycznym była jedna wielka buła...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    _LBX_
    Poziom 22  
    A jak można rozwiązac chłodzenie kompresora? Bo odkupiłem tę sprężarkę od autora i wszystko jest super, tylko jak sie nagrzeje agregat, w czasie malowania aerografem to koniec pracy. Przekaźnik rozruchowy tylko pstyka, za chwilę wyłącza go wyłącznik termiczny. Da się coś zrobić?
    kaziowichura
    Poziom 14  

Link
    a to moje ostateczne rozwiązanie kwestii chłodzenia :-D
    (uhmm no to niby oczywiste no ale dodam... kompresor jest w środku... w dnie wiadra/pojemnika jest dziura o średnicy ok 7cm)

to tutaj wyciąga powyżej 30 barów (więc bardziej sie nagrzewa od compression heating czy jak to sie po polsku nazywa)... mimo to z tym wentylatorem kompresor jest cały czas zimny

dla ciebie pewnie wystarczyłby troche mocniejszy np 7W wentylator od obudowy komputera albo CPU

ale jest jescze inna opcja... jak zobaczysz komercyjne tzw. 'ciche kompresory' zbudowane w oparciu o te agregaty to zauważysz że mają one rodzaj radiatorów jak na normalnych sprężarkach... celem jest zwiększenie powierzchni odprowadzania ciepła... widać musi to działać świetnie bo nie widziałem innego chłodzenia na nich...

W zasadzie myślalem by takie coś dospawać ale jakoś nie mam jak, no i znajomych ze spawarką :D może kiedyś to dodam

aha no i na marginesie kwestię kombinowania z presotostatami, regulatorami itd. domowej roboty bym sobie odpuścił.... takie rzeczy chodzą teraz po 10 - 20 zł na allegro więc po co kombinować ? rozumiem jak ktoś np. chce na b. wysokie ciśnienie to wtedy ewentualnie ma to sens (no inna sprawa czy to będzie bezpieczne) ale do normalnego użytku zwyczajnie się nie opłaca coś 'sklecać'
    mstepuch
    Poziom 9  
    Kolego
    wiedzę że zdemontowałeś oryginalny zawór.
    Jaki gwint zastosowałeś żeby podłączyć butlę z rurkami 1/2 cala jakimi wykonana jest instalacja?
    _bono_
    Poziom 14  
    Wypowiem się, bo to w sumie moja konstrukcja, tylko, ze ze starego konta.
    Nie wiem jaki tam jest gwint, bo tę złączkę do rurek 1/2 cala jest stoczony nypel. Z jednej strony jest gwint na rurkę 1/2cala. Z tego co pamiętam jest tak lewy gwint i w dodatku stożkowy. Mi to zrobił za piwo, tobie też powinni.

P.S Jakby ktoś chciał więcej zdjęć to mówcie. Szanowny kolega LBX zapomniał chyba, że agregat nie może chodzić po kilkanaście godzin dziennie i go zatarł. Oczywiście oddał ją spaloną. Oczywiście się oburzył i zażądał zwrotu pieniędzy. Sprężarka leży u mnie z nowym serduchem tym razem mocniejszym. Ten sam kształt, ale 300W.
    kaziowichura
    Poziom 14  
    Jeśłi mówimy o butli od gazu to najprościej będzie skoczyć do jakiegoś sklepu AGD albo poszukać na alegro.pl złaczek do butli....

1 raz widziałem przejsciówke: gwint od butli-zwykłego calowego (ale to naprawde coś rzadkiego)

Za to spokojnie powinieneś znaleźć złączkę do butli z króćcem na wąż... i to jest moim zdaniem najprostsze rozwiązanie

aha no i postaraj się by butla stała do 'góry nogami' wtedy skroplona para wodna będzie mogło się wydostać dołem przez wylot
    przemkomac
    Poziom 12  
    Witam.
    Nie zakładam nowego tematu.
    Czy można zapobiec wypompowaniu oleju ze sprężarki??
    Jeżeli tak, to w jaki sposób
    Z góry dzięki.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    przemkomac
    Poziom 12  
    A czy konieczne jest uzupełnianie ubytków??
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    przemkomac
    Poziom 12  
    mówisz o filtrze paliwa/
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto