Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo R61i - kursor myszy znika po zmianie zasilania

22 Jun 2009 10:50 2587 1
  • Level 26  
    Witam
    Od około roku posiadam laptop marki Lenovo model R61i typ 8943-DKG. W laptopie zainstalowany jest system Windows XP Prof.. Praktycznie od początku mam z nim mały problem. Po zmianie trybu zasilania (przejściu z baterii na zasilacz lub odwrotnie) znika mi kursor myszy. Najszybszy sposób na jego odzyskanie to wymacanie na ślepo właściwości Pulpitu i włączenie np. podglądu wygaszacza. Z początku specjalnie mi to nie przeszkadzało ale teraz coraz więcej zaczynam używać laptopa w różnych miejscach co wymusza częste przełączanie zasilania i problem staje się denerwujący. Czy ktoś spotkał się z taką przypadłością albo wie jak to naprawić? Z góry dzięki za pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 19  
    Witam.
    Według mnie są przynajmniej trzy możliwości:
    - uszkodzony pad (sprawdź z myszką na USB)
    - błąd sterownika, choć częściej oprogramowania dołączanego to tego sterownika (odinstaluj programik poszerzający funkcjonalność pada i spróbuj na standardowym sterowniku systemowym)
    - problem ze sterownikiem karty graficznej (czasami pomaga aktualizacja sterownika a czasami wręcz przeciwnie - cofnięcie się do starszej wersji).

Aha i jeszcze spróbuj zmienić ustawienia przyspieszenia sprzętowego:
    Panel sterowania -> ekran -> ustawienia -> zaawansowane -> rozwiązywanie problemów -> pełne przyspieszenie sprzętowe (zmniejszaj o jedną kreskę i sprawdzaj czy jest ok).

Pozdrawiam