Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wzmacniacza 2x 45W pod LineIn w komputerze

22 Cze 2009 14:17 856 4
  • Poziom 13  
    Witam!
    Temat trochę wprowadza w błąd, bo nie chodzi o sam wzmacniacz, ale o całe radio samochodowe. Potrzebuję tunera FM z nastawianiem cyfrowym do podłączenia do karty dźwiękowej w komputerze (do odbioru sygnałów z satelitów NOAA) i wpadło mi w ręce radio samochodowe marki której nie da się odczytać (nikt się do niego nie przyznaje, że je stworzył). Posiada ono dwa wyjścia 45W po podłączeniu których pod gniazdo mikrofonowe/LineIn w komputerze zapewne komputer pozbyłby się karty audio. Teraz pytanie. Jak ograniczyć moc tych wyjść, tak aby dało się podłączyć je pod MIC/LineIn i nie spadła za bardzo jakość dźwięku? (Wiem, że rezystorem. Ale jakim, aby wszystko grało?)
  • Poziom 39  
    Lepiej będzie pobrać sygnał sprzed końcówki mocy w radiu .
  • Poziom 13  
    jest to uniemożliwione konstrukcją radia (jednorazowym mocowaniem druku w obudowie). jest to typowe chińskie badziewie którego nikt nie ukradnie jak zostawisz okno w samochodzie otwarte na noc. końcówka mocy to (o ile się dobrze dopatrzyłem) jakieś TDA. No, chyba, że wydostanie sygnału zza końcówki obarczone jest gigantycznymi stratami jakości. Wtedy wolę się pomęczyć.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Za końcówką mocy spróbowałbym wstawić dzielnik napięcia na dwóch rezystorach , wartości musisz dobrać eksperymentalnie , jak dobrze pamiętam u mnie było coś koło 500Ω .
    Możesz użyć potencjometrów - będziesz miał "gain i balans" :D
    Lepszy dźwięk dostaniesz jednak sprzed końcówki .
  • Poziom 13  
    hehe.
    dzięki za pomoc, pozdrawiam