Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro - check engine - wysokie spalanie

22 Cze 2009 18:34 5513 17
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,
    Jestem użytkowniczką samochodu osobowego marki Polonez rocznik 1996 z jednopunktowym wtryskiem Abimex. Samochód nigdy nie miał zakładanego gazu. Mój problem polega na tym, iż podczas jazdy lub podczas postoju na światłach zapala się kontrolka Check Engine. Samochód "pali" około 17 litrów. Co może być przyczyną tak wysokiego spalania?
  • spec od auto-elektro
    przyczyn może być wiele. Od całej elektroniki po mechanikę.
  • Poziom 9  
    Może zacznę od początku. Zdążyłam w tym samochodzie wymienić:silnik krokowy, potencjometr przepustnicy, pompę wodną, świece, moduł zapłonowy z nowymi cewkami oraz pół roku temu sondę lambdę. Samochód po podpięciu do komputera nie wykazuje żadnych błędów.
  • Pomocny post
    spec od auto-elektro
    taki stan rzeczy może też pwodowac np za duże ciśnienie paliwa albo peknięty oring pod wtyryskiwaczem.
    Ciekawe co za idiota kazał wymieniać silnik krokowy.
  • Poziom 9  
    w module wtryskowym wymieniane były uszczelki, także zawory były ustawiane. Samochód próbuję naprawić już od ponad pół roku. Korzystam z różnych mechaników i elektryków.
  • spec od auto-elektro
    Przepraszam bardzo, a co pokazuje analizator spalin?
    Dwa-silnik uzyskuje znamonionową temp pracy?
  • Poziom 9  
    analizy spalin nikt nie robił, lecz z rury leci czarny dym i sadze. Co do silnika to pracuje w normalnych temperaturach.
  • spec od auto-elektro
    To masz za bogatą mieszanką. Ktoś cię oszukuje z tymi błędami, muszą być skoro się chceck pali.
    Niech sprawdzą dane rzeczywiste ECU!
  • Poziom 9  
    Już dwa razy płaciłam po 90 zł za podłączenie do komputera, zresztą widziałam odczyt z ekranu - wynik - nie ma błędów. jestem laikiem, więc proszę o podpowiedź, co oznaczają dane rzeczywiste ECU?
  • spec od auto-elektro
    Nie ma w Łodzi porządnych warsztatów? Ta Łódż to trzeci świat?
  • Poziom 9  
    każdy rozkłada ręce i nic nie można z tym zrobić, dlatego założyłam post - może któryś z WAS pomoże.
  • spec od auto-elektro
    Znam dobrego w Skierniewicach, to chyba koło Łodzi.
  • Poziom 9  
    Połowa z osób, które odwiedzałam w zakładach, były to osoby polecane, myślałam, że pomoc znajdę na tym forum ale proszę o namiary osoby ze Skierniewic
  • Poziom 14  
    Witam,

Napisz proszę jak ogólnie zachowuje się samochód.
    Czy czujesz utratę mocy, czy wolne obroty są prawidłowe, a może falują lub silnik gaśnie ?

Pozdrawiam
    vper
  • Poziom 9  
    Witam,

Czasami przy dodawaniu gazu czuję lekką utratę mocy, co do obrotów to przy nagrzanym silniku mają około 900. Stojąc na skrzyżowaniu, zanim zapali się kontrolka check engine, lekko podciaga obroty. Przy zimnym silniku, zaraz po ruszeniu i przejechaniu około 1 kilometra, przy podłączonej sondzie lambda silnik lekko szarpie. Po odłączeniu sondy, silnik nie szarpie ale także po jakimś czasie zapala się kontrolka check.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam, jestem posiadaczem poloneza caro 96, silnik ma przejechane 65 tys. posiadam go odnowosci, 4 lata temu był założony gaz, przejechane nanim 25 tys. Jest to instalacja Autronic Al-700, autko paliło 9-11 litrów ateraz wychodzi do 15, czasami 17. Byłem już u dwóch gazowników, sprawdzali komp, mówią że wszystko jest dobrze, a spalanie jak było tak jest. Czasami potrafi zapalic się check-engine ale po wyłączeniu zapłonu niknie na jakis czas. A druga sprawa to że silnik ostatnim czasem zaczoł pobierac olej i mam pytanie czym to może byc związane? Dziękuję za wasze rady.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Ja również jestem użytkownikiem poldka z ABIMEX`em. Też miałem z nim trochę problemów. Myślę że te materiały Ci pomogą.

Kolejność może nie właściwa ale sobie poukładasz.
    Pozdrawiam.

Dodano po 26 [minuty]:

Dodaje jeszcze jedną tabelę do kompletu.

• Poziom 9  
    Przyczyną usterki w moim samochodzie był oring pod wtryskiwaczem. Jeszcze raz dziękuję użytkownikowi Jacek79