Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki 100mm do Renault Kangoo - jakie najlepsze?

tkoras 22 Jun 2009 19:14 4475 1
    tkoras
    Level 16  
    Witam!
    Kupiłem sobie Renault Kangoo i mam zamiar wstawić do niego głosniczki. Siedzą tam głośniki 100mm. W sumie jest miejsce na 4 - 2 z przodu pod szybą w rogach i 2 z tyłu po bokach za zagłówkami. Kupiłem sobie już radio (JVC KD-R501) i chciałbym dobrać do niego jakieś przyzwoite głośniki. Czytałem trochę na ten temat i zauważyłem ze doradzane są głośniki gwizdki+dół, rozdzielone zwrotnicą, ale nigdzie nie polecają konkretnych...

Prosił bym o jakieś propozycje, chciałbym by grało to w miare głośno, i przyzwoicie, chociaz wiem ze to tylko 100mm. Bufer narazie odpada...
    slavwek.ie
    Level 34  
    Doradzamy separowane, bo jeśli woofer jest montowany w drzwiach, to montaż tweetera na podszybiu czy słupku jest najlepszą opcją.
    W Kangoo, masz trochę inną sytuację, w desce rozdzielczej miejsce na głośnik jest lekko ukierunkowane i głośniki współosiowe nawet nieźle się tam spisują.
    Jak wspomniałeś rozmiar 100mm dyskwalifikuje przenoszenie niskich częstotliwości, tak więc basu z nich nie będzie..

Co do wyboru - jeśli będziesz napędzał je samym radiem, to szukaj głośników które radio będzie wstanie rozbujać, czyli ok 50W RMS.
    Najlepiej idź do sklepu "nie dla idiotów" i posłuchaj który głośnik ma najlepszy tweeter, bo bas będą miały taki sam kiepski.
    Ja nie podam ci konkretnego modelu głośnika, bo rzadko mam do czynienia z tym rozmiarem.