Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adaptacja pompy w ADI A6 2,5TDI V6

remis75 22 Cze 2009 19:48 4148 4
  • #1 22 Cze 2009 19:48
    remis75
    Poziom 8  

Witam wszystkich i pytam czy jest mi ktoś wstanie pomóc przy adaptacji pompy wtryskowej. Mechanik wymienił pompę na używkę o tych samych numerach i teraz w sterowniku silnika wywala błąd:
    - STEROWNIK ZABLOKOWANY PRZEZ IMMOBILIZER

Na stronach znalazłem temat kolegi KRZYś28, który opisał procedurę"
    1.zczytać pin z licznika
    2. komunikacja z silnikiem zalogować się tym pinem
    3 adaptacja kanał 50 i wykonać adaptację!!

- niestety wywala komunikat ERROR CHANEL50 NOT AVAILABLE

Czy ktoś jest wstanie mi pomóc - nie wiem co teraz zrobić, co robię źle.
    Auto to AUDI A6 2002r. 2,5tdi V6 kod silnika BFC znaczenie pompy:
    059 130 106J
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

• #2 23 Cze 2009 16:30
    Bonmis
    Poziom 21  

Może masz błędny PIN.
    Mnie też na dniach czeka adaptacja pompy, dlatego również jestem zainteresowany tym tematem.

Pytanie dodatkowe: Czy nową pompę też trzeba adaptować?

Bonmis

• #3 23 Cze 2009 17:15
    dugi.1985
    Poziom 20  

Kolego coś tu nie gra. Nie wydaje mi się żeby PIN kod immo był ci potrzebny do adaptacji pompy. ten kod jest potrzebny do kodowania kluczy. Odczytaj błędy immo, albo sprawdź w grupach pomiarowych od 125 w silniku czy ma komunikacje z immo i licznikiem. Niedawno miałem taki przypadek że jedna wtyczka, która jest pod sterownikiem silnika się obluzowała i nie było połączenia z licznikiem. Silnik oczywiście nie palił bo nie miał zezwolenia na rozruch z immo. To samo możesz sprawdzić w liczniku w grupach pomiarowych od 125 wzwyż będzie napisane z czym jest komunikacja. Jeżeli ożywasz nie pełnej wersji vag-com to niestety tego nie odczytasz bo w wersji demo można czytać tylko do 25 grupy. Powodzenia z autkiem.

• #4 23 Cze 2009 20:19
    janusz2008
    Poziom 33  

Wszystko gra, wymiane pompy w tym silniku należy dopisać pinem. Z tego co piszesz to raczej dobrze to zrobiłeś? tylko nie wiem czy na końieć procedury wykonąłeś to co trzeba?

• #5 23 Cze 2009 21:34
    remis75
    Poziom 8  

Koledzy - wszystko gra, działa i buczy - błędny PIN był problemem. Na szczęście wytrwałość została nagrodzona. Dzięki wszystkim za sugestie i przemyślenia, szczególnie podane te na priv'a. Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo