Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie lampy sodowej 150 W

22 Cze 2009 19:57 10389 6
  • Poziom 9  
    Witam

Jestem zielony w tym temacie a potrzebuję pomocy w podłączeniu układu do 220V oraz do żarówki sodowej.

Chodzi mi o to żeby mi ktoś przykładowo napisał (jeśli układ jest podłączony ok) : np kabel zasilający podłącz niebieski do 1 brązowy do 2 a żółty do 3 a kabel wysokonapięciowy do żarówki niebieski do .. brązowy do... i żółty do...

Bardzo proszę o pomoc bo sam sobie z tym nie poradzę a nie chce spalić całego układu .

Pozdrawiam i z góry dziękuję
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 38  
    Na "tym czymś" philipsa masz narysowany cały schemat.
    Daj LEPSZE zdjęcie.
  • HelukabelHelukabel
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    "To coś philipsa", to jest zapłonnik- przeznaczony do współpracy ze specjalnym statecznikiem z odczepem. Posiada on wyłącznik czasowy, który uniemożliwia uruchomienie przepalonej lampy. Do tego zapłonnika podłącza się specjalny statecznik- który posiada potrzebny do tego zapłonnika odczep- czyli prawdopodobnie ten, co na zdjęciu. Zdjęcie słabej jakości, ale jeśli rozchylisz przewody w ten sposób, aby można było wskazać który ma być gdzie podłączony- który "gdzie idzie" to powinno się udać ...
    Musisz jednak sprawdzić na dławiku gdzie jest początek, koniec i środek (odczep).
  • Poziom 9  
    panowie tak jak napisałem wcześniej jestem zielony i nie bardzo rozumiem o co kaman :) Bardzo bym prosił łopatologicznie.

Oto zdjęcie lepszej jakości
  • Poziom 24  
    Witam, połączenie jest następujace ze złącz dławika BSN.. pierwsze od prawej strony do zasilania, czyli przewód fazowy L. drugie od prawej strony do środkowego złącza zapłonnika czyli SN... Trzecie wolne jezeli masz żarówkę na 240V. Czwarte podłączenie do żarówki i zapłonnika (pierwsze od lewej). Tak jest w przypadku żarówek na 240V. Z zapłonnika pierwsze od prawej, podłączenie do żarówki i zasilania, czyli przewód N. Kondensator wpinasz pomiedzy przewód fazowy L a neutralny czyli N.
    Pozdrawiam
    ArteXL
  • Poziom 9  
    bardzo bym prosił jeśli to nie problem o podanie tak jak na początku napisałem w przykładzie czyli np. brązowy kabelek do 1 niebieski... Bo podejrzewam że jak ja to zaczne podłączać to będzie jeden wielki błysk :)
    Żarówka na 240 V
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Zobacz na dławiku BSN150 masz dokładny schemat. Do żółtego z zapłonnika SN58 podłączasz żarówkę a drugi przewód do żarówki od dławika czarny przewód który masz wpięty do kostki - pierwszy od góry. A zasilanie całego układu do drugiego i trzeciego od góry złącza kostki. Kondensator masz źle podłączony (nie jest podłączony), ale można go pominąc. Po za tym podłączenia poprawne. Żarówka do 1 i 3 z poprzedniego obrazka a zasilanie do 1 i 2.
    Pozdrawiam
    ArteXL