Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B-Touch- telefon dotykowy dla niewidomych

blondyneczka_83 22 Cze 2009 20:14 4165 10
  • B-Touch- telefon dotykowy dla niewidomych

B-Touch jak na razie jest tylko koncepcją, aczkolwiek jego przeznaczenie jest jak najbardziej szlachetne. Telefon ten został opracowany, aby ułatwić komunikację wszystkim niewidomym ludziom.

Ekran telefonu B-Touch jest ekranem dotykowym w systemie Braile’a, co jest rewelacyjnym rozwiązaniem, gdyż praktycznie wszystkie osoby niewidome technikę czytania liter zapisanych w systemie Braile’a opanowały do perfekcji. Urządzenie ponadto posiada możliwość rozpoznawania głosu, sterowanie głosem, prosty system nawigacji oraz skaner, który potrafi przetworzyć druk na system znaków Braile’a. Jednocześnie, więc zwykły telefon, mógłby być przenośną czytelnią dla osób niewidomych, którzy mogliby wtedy korzystać z dowolnych książek czy czasopism.

Miejmy nadzieję, że pomysł ten wejdzie w życie, gdyż na pewno zdobyłby on aprobatę wielu tysięcy osób.

B-Touch- telefon dotykowy dla niewidomych

Źródło: http://komorkomania.pl/2009/06/21/b-touch-telefon-dotykowy-dla-niewidomych/ oraz http://www.videotesty.pl

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    blondyneczka_83
    Poziom 15  
    Nic Wam nie powiem :P
    blondyneczka_83 napisał 203 postów o ocenie 16, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
    saper190
    Poziom 15  
    Wszystko pięknie ładnie ale taki telefon będzie kosztował nie mało co z tym idzie ile osob niewidomych bd go miała??
    Ułamek.
    MasterMatan
    Poziom 21  
    Super telefon i chociaż jestem widomy chciałbym go mieć.
    Moim zdaniem telefon będzie miał ulokowaną cenę jak IPhone albi i taniej bo nie będą wciskane głupoty np akcelerometr czy aparat a same najpotrzebniejsze rzeczy. No i ten myk z tłumaczeniem książeczek wymiata :)
    Traker Wymiatacz
    Poziom 14  
    tylko jak to tłumaczenie ma działać? będzie się monitorek na takie igiełki jeżył? przecież lepiej już podłączyć kamerę pod korę mózgową, żeby taki biedny człowiek coś widział a nie robienie kolejnych gadżetów, ale to tylko moje zdanie :D
    quinty
    Poziom 28  
    MasterMatan napisał:
    Moim zdaniem telefon będzie miał ulokowaną cenę jak IPhone albi i taniej bo nie będą wciskane głupoty np akcelerometr czy aparat a same najpotrzebniejsze rzeczy. No i ten myk z tłumaczeniem książeczek wymiata :)

Aparat musi mieć, skoro ma funkcję OCR (mimo, ze nie ma możliwości robienia zdjęć)
    MasterMatan
    Poziom 21  
    quinty napisał:
    MasterMatan napisał:

Aparat musi mieć, skoro ma funkcję OCR (mimo, ze nie ma możliwości robienia zdjęć)

A no jo. Zwracam honor :)
    Stary1952
    Poziom 33  
    Wreszcie ktoś pomyślał i zrobił bardzo pożyteczną rzecz a nie telefon z wodotryskiem . :D
    quniq
    Poziom 21  
    MasterMatan napisał:

Telefon nic nie tłumaczy. To tak jakby po zeskanowaniu książki na monitorze pokazywała sie w innym języku. Tekst, który pojawia sie na "wyświetlaczu" dalej jest w tym samym języku. Otóż ten telefon służy jako konwerter. Wiemy co to jest konwersja? To dobrze :)

Stary1952 napisał:
    Wreszcie ktoś pomyślał i zrobił bardzo pożyteczną rzecz a nie telefon z wodotryskiem . :D

Moim zdaniem przydała by się wbudowana zapalniczka :P
    zieluś
    Poziom 18  
    Traker Wymiatacz napisał:
    tylko jak to tłumaczenie ma działać? będzie się monitorek na takie igiełki jeżył? przecież lepiej już podłączyć kamerę pod korę mózgową, żeby taki biedny człowiek coś widział a nie robienie kolejnych gadżetów, ale to tylko moje zdanie :D

http://di.com.pl/archiwum/13241.html
    na pewno takie rozwiązanie jest dorsze a i tak się mało co widzi
    sokoleokoo2
    Poziom 22  
    Bardzo dobry pomysł - taki telefon powinien być dofinansowywany z kasy chorych, bo każdy powinien mieć możliwość komunikacji.
    endywia
    Poziom 9  
    Jestem pozytywnie zaskoczona, że w dzisiejszych czasach ktoś nie tylko myśli o zysku, a o bliźnim. Ciekawe czy u nas będzie to refundowane?