Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung Q 1657 AT wyświetla się błąd E 3

Danmar57 22 Cze 2009 21:13 5884 3
  • #1 22 Cze 2009 21:13
    Danmar57
    Poziom 9  

Pralka Samsung Q 1657 AT , pobiera wodę , bęben się nie obraca , po chwili wyświetla się błąd E 3. Co oznacza ten kod błędu ? . Byłbym wdzięczny za dokumentację serwisowa tej pralki , jeżeli ktoś mógłby mi pomóc .

1 3
  • #2 26 Sty 2011 23:05
    simson7
    Poziom 2  

Ten kod w książce instrukcji jest wytłumaczony jako "skontaktuj się z servisem" czyli e3 to juz najgorszy problem bo sam tu nie poradzisz bez glebszego grzebania. Terz własnie wyswietlil mi sie 3e i widze ze to albo silnik albo kondensator bo jak do wirowania ma sie zabrac to buczy.

1
  • #3 27 Sty 2011 00:25
    mirofalcon
    Poziom 24  

Znalazłem coś takiego:
    MOTOR RESTRICTION ERROR - Display shows 3E .
    - Hall Sensor is sensed every 500ms from1 second after motor starts to work.
    - If data of hall sensor is less than 2 (2RPM), Washing motor stop at once.
    - During Cleansing and Rinsing
    When the motor restriction is sensed, the motor stops and then proceeds to the next water-flow action.
    If motor stops working & happens in one direction ten times, "3E" Error is displayed.
    - During dehydrating
    When a motor restriction is sensed, the motor stops working and then returns to the initial stage of the
    dehydration unbalance sensing cycle. After ten times, "3E" Error is displayed.
    - Power S/W Off can clear the motor restriction error.
    ▶ Check fuse or reset circuit breaker.
    ▶ Perform board output test.
    ▶ Check for loose connections at machine control board, motor, tach harness and motor control.
    ▶ Check motor wiring resistance.
    ▶ Check belt.

2
  • #4 27 Sty 2011 15:24
    Danmar57
    Poziom 9  

Bardzo dziękuję za odpowiedź .
    Pozdrawiam

4