Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z piecem termet MiniMax błąd E3

22 Cze 2009 21:56 8343 3
  • Poziom 2  
    Witam. nie znalazłem nic na forum na temat problemu jaki występuje u mnie w piecu. Wentylator od podciśnienia nie włączał się i wyrzucał błąd E3 Po oględzinach i naprawie sterownika w firmie elster wentylator się włącza ale nadal wyrzuca E3. Przeprowadziliśmy pomiary i ciekawostka: Silnik zamiast 230 V dostaje 100 V przez co nie osiąga odpowiednich obrotów i nie wytwarza podciśnienia przez co piec nie załącza się. Czy ktoś zna przyczynę i może pomóc ? Jutro dzwonię do elster-a może coś pomogą. Do serwisanta nie dzwoniłem gość to krętacz i naciągacz. Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Witam, pracownicy z elster świebodzice nie wiedzą co jest grane. Prawdopodobnie wysiadł przekaźnik wentylatora. Na naprawiony przez elster sterownik mamy gwarancję i prawdopodobnie wyląduje znowu w serwisie. Jak na razie koszt napraw to 163 zł.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Witam. sterownik trafił z powrotem do serwisu dodatkowo pojawił się błąd E1. Prawdopodobnie uszkodziła się elektronika.

Sterownik wrócił serwis stwierdził że jest sprawny, i ... ... miał rację. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkiego okazało się, że winne całej sytuacji było gniazdko elektryczne do którego podłączony był piec. Gniazdko lekko uszkodzone i napięcie na picu spadało.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam. Od jakiegoś czasu za każdym razem po zakręceniu cieplej wody pokazuje się błąd E3 .Proszę o pomoc co może być przyczyną tego błędu