Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CDM-7837R - przeróbka AM na AUX

23 Cze 2009 00:37 2460 2
  • Poziom 10  
    Witam! Mam problem z tym radiem, ponieważ odłączyłem wejście sygnału na Układ TEA6320T(11 nóżka kanału lewego, 22 prawego nie podpięta w ogóle) z tunera AM i podłączając sygnał z odtwarzacza na nóżki 11 i 22 działa tylko 11 i sygnał idzie mono na wszystkie 4 głośniki, zaś 22 nie daje znaku życia. Poza tym nóżka 22 nie jest do niczego podpięta. Pytanie stąd dlaczego podłączając sygnał pod nóżkę 11 mam dźwięk na wszystkich głośnikach, jeśli nie ma zworki mono i nóżka 11 nie łączy się z nóżka 22? Co zrobić żeby było stereo?

Robiłem to na podstawie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic722418.html

Pozdrawiam

Nie zamieszczamy załączników dostępnych w sieci. Proszę ewentualnie wkleić tylko link do PDF-a. [TW]
  • Poziom 11  
    Właśnie jestem po naprawie Alpiny CDM-7834R, więc z ciekawości sprawdziłem jak wygląda w tym radiu możliwość takiej przeróbki, żeby z wejścia zmieniarki uzyskać wejście dla odtwarzacza MP3-ek.
    Podejrzewam, że w 7837R może być to samo co w 7834R, czyli pin 11 TEA6320 jest zmostkowany z pinem 14-ym /IMO - Input MONO/, co oczywiście przełączy sterownik w tryb pracy mono.
    Niestety mostek łączący te dwa piny jest najprawdopodobniej pod układem scalonym, co oznacza, że trzeba wylutować scalaka i przeciąć mostek, albo co mniej pracochłonne odlutować nóżkę pinu 14 i zostawić niepodpiętą.

Ja spasowałem z przeróbkami, gdyż szukając kabla M-BUS 8PIN AUX na allegro znalazłem i zamówiłem CDM-7892R, a będąc pod wrażeniem dzwięku ALPINY serii CDM nie zastanawiałem się długo. Tam ponoć jest wejście AUX.

Życzę powodzenia w przeróbkach.