Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciśnieniowa - załącza się i rozłącza(co 0,5 s),cieknie

23 Cze 2009 07:47 12407 3
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam myjkę ciśnieniową Top Craft. Zostawiłem ją na zimę w garażu i chociaż raczej nie powinno być tam ujemnej temteratury, to chyba jednak była, a w myjce musiało zostać trochę wody (choć nie mam pewności czy awaria jest tym spowodowana). Gdy podłączyłem ją wiosną, zaczęła się dziwnie zachowywać: załącza się (jakby lanca była otwarta) i po chwili rozłącza (zamknięta lanca) i tak w kółko w odstępach ok. 0,5 s. Do tego zaczyna cieknąć z niej woda (woda cieknie tylko, gdy myjka chodzi, gdy jest wyłączona nie cieknie). Rozkręciłem myjkę, obejrzałem, nic nie wygląda na pęknięte i ciężko mi jest zlokalizować wyciek. Może ktoś z Was wie, gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Witam, włączanie jest prawdopodobnie powodowane tym wyciekiem musisz go zlokalizować.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam. Powodem wyłączania się myjki jest pęknięcie głowicy pompy, konkretnie w miejscu tłoczka wyłącznika ciśnieniowego. Oczywiście nie mam 100% pewności, ale tylko tam pozostaje woda. Przerabiałem ten temat wielokrotnie, bo naprawiam tego typu myjki, i plastikowe głowice bardzo często pękają, nawet bez powodu. Koszt części to ok 80 - 100 zł, plus usługa, pewnie tego nie wiesz, ale w środku pracuje pompa Karcher, więc naprawy może dokonac każdy serwis Karchera. jeśli masz pytania, chętnie odpowiem (668343343). pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Problem został rozwiązany. Powodem dziwnego zachowania myjki było pęknięcie w miejscu opisanym przez użytkownika rafal_740129. Rzeczywiście w środku jest pompa firmy Karcher i nie było żadnego problemu z dostępnością części zamiennych. Temat można zamknąć.