Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung cx-532wt "ćwierka"

23 Cze 2009 11:10 1321 10
  • Poziom 10  
    Mam taki problem, otóż telewizor był przenoszony i po przeniesieniu przy próbie włączenia telewizor... "ćwierka"!!! Może głupio to brzmi, ale naprawdę ćwierka. Myślałem że to tranzystor od sterowania wysokim napięciem, wymieniłem i ... to samo :D. Czy mógłby ktoś coś doradzić, może ktoś miał podobny problem.
    Z góry dzięki za pomoc.

PS. Dodam że nie zapala się dioda kontrolna, nie ma żądnego szumu w głośnikach, nie słychać WN z trafa, tylko to cho**rne ćwierkanie :P
  • Poziom 20  
    Wymień kondensatory elektrolityczne po pierwotnej stronie przetwornicy.
  • Poziom 10  
    Tyle że ja nie mam schematu tego telewizora, a tak na ślepo to ja działać nie umiem i nie lubię. Czy te kondensatory wyróżniają się czymś, na pewno są przy trafie WN ale które to??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Witam wychodzi że chassis to P88 MT. Schemat w bazie schematów.
  • Poziom 10  
    Nie wiem jak kolega szukał tego schematu, bo ja nie mogę znaleźć tego chassis. Dziękuję za symbol chassis.
  • Moderator TV
    W zasilaczu, w pobliżu układu TDA4601, są 3szt. kondensatorów 100uF, oraz 1szt. 10uF, które trzeba wymienić.
  • Poziom 10  
    Dziękuję koledze JEDD za schemat, nie lenistwo tylko naprawdę nie mogłem znaleźć w bazie schematów, ustawiłem że TV Samsung i wpisałem symbol i nie było, potem tylko symbol i tez nie było. Koledze bogred dziękuję za wskazówkę, wymienię i zobaczymy :D.

PS: Doszedłem w końcu gdzie jest ta przetwornica, widzę TDA4601 i koło niego jest 5 elektrolitów: Taki wielki, tyle że nie znam pojemności bo radiator zasłania, oraz 2x100uF, 47uF i 1uf. Myślę że powinienem wymienić te 100uF, które jeszcze??
  • Poziom 29  
    Wszystkie pięć. Jeśli napięcie na tym wielkim jest poniżej 270 V, to jego też.
  • Poziom 10  
    Po wymianie kondensatorów telewizor wydaje z siebie tylko jeden krótki dźwięk jakby coś szybko się naładowało, a potem cisza. Nie reaguje i w ogóle. Po odłączeniu od prądu jak sprawdzałem to nic w przetwornicy nie jest gorące, nic nie dymi i w ogóle zero reakcji. Jakieś pomysły??