Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vista - samoczynne autoukrywanie paska oraz znikanie pulpitu

23 Cze 2009 11:30 3256 5
  • Poziom 15  
    Otóż mam irytujący problem na laptopie Asus i systemie Vista.
    W różnych momentach pracy włącza się autoukrywanie paska oraz znika tło pulpitu oraz ikony z pulpitu.
    Trzeba wchodzić we właściwości paska i odznaczać autoukrywanie, ustawić tło pulpitu i mimo że zaznaczone jest pokazuj ikony pulpitu to ich nie ma i trzeba odznaczyć tę opcję i poonownie zaznaczyć by się pojawiły.
    Coraz bardziej mnie to irytuje.
    Czy może jest jakaś opcja która pozwoli spersonalizować to raz i skutecznie?

Logi umieszczamy w załączniku.
    mat_ed
  • Poziom 36  
    Coś takiego nie jest normalne. Jakiego używasz antywirusa?
  • Poziom 15  
    Kaspersky internet security.

Dodam że pokazuję się wtedy białe tło na którym jest napis Asus....może coś to da

• Poziom 43  
    Wygląda, że explorer się sypie - czy wystarczy podmiana pliku, czy trzeba sięgać głębiej? - Jaką wskazówką mogą być wpisy w logach systemu (podgląd zdarzeń).
  • Poziom 1  
    Mam nowego laptopa ASUS oraz Viste Basic i...od wczoraj walczę z identycznym problemem, który opisałeś powyżej. Dzisiaj zainstalowałem SP2, który wyszedł 30.06.2009 mając nadzieję, że coś pomoże i mam wrażenie że system działa gorzej niż przed instalacją :cry: Zaraz po instalacji zawiesił się nawet explorer windowsa. Wkurzające to i irytujące.

Coraz bardziej skłaniam się ku przeinstalowaniu systemu na winXP, który mam zainstalowany na 2 innych kompach, jest stabilny i zero problemów.
    Tym bardziej jak dziś poczytałem, że zdziercy z Microsoftu nie udostępnią darmowego upgrade'a dla użytkowników BASICA.

A jaką Ty masz wersję?
  • Poziom 10  
    To nie zależy od Visty ale od Asusa. Trzeba ustawić w opcjach zasilania (Panel sterowania / opcje zasilania) wszystko na maxa - Performance, no i przydałoby się posprzątać ccleanerem.