Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z CP w UK, brak Hotbirda

23 Jun 2009 14:08 1218 2
 • Level 9  
  Witam,

  Z Polski sprowadziłem sobie Polsat Cyfrowy, reaktywowałem umowę na Pakiet Mini. Następnie zakupiłem talerz 60cm. Problem w tym, że przed domem oknem na ulicę mam drzewo, na lewo od drzewa jakiś wysoki krzak (nie mogę go usunąć). Z tego wynika że z przodu domu z instalacji nici. Spróbowałem w ogrodzie prawie na samym jego końcu. Zainstalowałem maszt (niestety chwilowo nie trzyma idealnego pionu prawdopodobnie i przy większym wietrze buja, lepsza lokalizacja powoduje że mam drzewo i budynek centralnie na czaszę). Dodam że z ogrodu antena skierowana jest w niebo jakieś 10-15m od budynku dwupiętrowego (parter, Ip). Po wstępnej instalacji i podłączeniu, zlokalizowaniu jakiegoś satelity miernikiem dosyć dokładnie odkryłem, że znajduje niewiele programów, angielskie niemieckie ( Dmax, Zone reality +1, 3e, Max TV, Zone horror itp.) Sprawdziłem w necie i okazuje się że część jest z Astry a część EuroBirda. Jak to możliwe? W ustawieniach dekodera ustawione było na HotBird. Dodatkowo na wielu programach mam albo że zakodowany, albo karta nieaktywowana).
  Przy przełączeniu na wyszukiwaniu kanałów z SIEĆ, 12284H nie znajduje nic. Na innych czasem pokazuje się zielone światełko ale żadnych programów. Dodam że przy zielonym światełku górny pasek jest na ok.93%, dolny ok.35%.
  Sam nie wiem co robić. Przy innej poprzedniej pozycji masztu, znaczy się jakieś 20cm w górę 30 cm od obecnej pozycji udało się złapać 2-3 programy niemieckie FTA i obraz nawet był. Teraz nic. Dodam też, że pierwotna pozycja za bardzo nie wchodzi w grę, brak możliwości instalacji w mur, wtedy był maszt w ziemię wbity.
  Wiele z tego to pewnie nie ma wiele wspólnego z prawidłową instalacją, ale jestem zrezygnowany i próbuję wszystkiego.

  Proszę o wszelkie sugestie i pomoc.
  Dziękuję bardzo wszystkim
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 35  
  Witam

  Sugestie??

  Antena po prostu nie "widzi" satelity, trzeba znaleźć takie miejsce, które zapewni prawidłowy poziom sygnału.
  Skoro nie ma takiego miejsca, to może sąsiad ma już ustawioną odpowiednio, a wtedy zmiana konwertera na TWIN i gotowe.
 • Level 9  
  Niestety na sąsiadów nie ma co liczyć, poza tym oni chyba mają i tak ustawione na Sky a on z tego co pamiętam jest na Astrze.