Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router netgear GD834G v3 nie działa po burzy.

sterydall 23 Cze 2009 14:09 2290 4
  • #1 23 Cze 2009 14:09
    sterydall
    Poziom 10  

Witam.
    Chciałbym prosić o pomoc, a mianowicie spalił mi się router po burzy przez linie telefoniczną, nie wiem co uległo uszkodzeniu bo jest to zbyt skomplikowane ale mogę spróbować naprawić wymieniając spalone części, a tak to wygląda:

A tak wygląda dobry:

Można wyczytać ze na rezystorach jest oznaczenie "O", co to znaczy i czy można je wymienić?

0 4
  • Pomocny post
    #2 23 Cze 2009 17:29
    Eryk1000
    Poziom 17  

0 to wartość tych rezystorów SMD czyli mają 0R możesz coś takiego dostać np w TME lub innym lepiej zaopatrzonym sklepie elektronicznym. Nie obejdzie się bez lutownicy hot air albo wprawnej ręki i zwykłej lutownicy do SMD. Rezystory były jako zabezpieczenie możesz je wymienić. Na linii w skutek przepięcia pojawiło się wysokie napięcie tam po środku jest o ile się nie mylę warystor który zwarł przepięcie, możesz go sprawdzić czy nie ma zwarcia i wymień te rezystory może ruszy o ile nie poleciało coś jeszcze.

0
  • #3 23 Cze 2009 20:00
    sterydall
    Poziom 10  

a można spróbować zamiast tych rezystorów po prostu nic nie dać?zrobić mostek?jak nie dostane w sklepie

0
  • Pomocny post
    #4 23 Cze 2009 20:15
    yokoon
    Poziom 28  

sterydall napisał:
    a można spróbować zamiast tych rezystorów po prostu nic nie dać?zrobić mostek?jak nie dostane w sklepie

Myślę, że możesz zmostkować.
    Sprawdź ten element okrągły między tymi rezystorami, jest iskiernik-odgromnik. Powinien mieć przerwę na omomierzu.

0
  • #5 23 Cze 2009 20:23
    Eryk1000
    Poziom 17  

Na próbę można zmostkować, w sumie dzięki temu nie będziesz brnoł w koszta. Nie zapomnij o sprawdzeniu tego białego okrągłego elementu ma mieć przerwę w przeciwnym wypadku też do wymiany ewentualnie chwilowo do wymontowania. Daj znać czy działa. Jeżeli tak warto potem wymienić mostki na te rezystory żeby urządzenie mogło choć w części ocaleć w wypadku burzy.

0