Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers EUROLINE -czerwona dioida i mruga na 60

DARTHVADER1972 23 Cze 2009 14:12 4138 5
  • #1 23 Cze 2009 14:12
    DARTHVADER1972
    Poziom 2  

Witam,mam problem z tym piecem,kilka dni temu miałem podobną sytuację i wymiana czujnika w wymienniku pomogła,piec pochodził 3 dni i znowu sygnalizuje tak samo.Pali się czerwona dioda alarmu i mruga dioda temperatury na 60,Piec po załączeniu od razu załącza pompę i nic po za tym.Czy możliwe żeby zepsuta płyta główna tak sygnalizowała? czy problem leży po stronie elektrody jonizacyjnej?

0 5
  • Pomocny post
    #2 23 Cze 2009 16:26
    systemgaz
    Poziom 23  

Zawsze elektroda tańsza od płyty głównej. Kupic części zamienne możesz w sieci lub na portalu aukcyjnym. Ale do wykonania naprawy lepiej wezwij osobę z uprawnieniami gazowymi i elektrycznymi.

1
  • Pomocny post
    #3 23 Cze 2009 22:35
    12B
    Specjalista - systemy grzewcze

Przyczyn może być kilka. Zużyte, zabrudzone elektrody; palnik i nagrzewnica mocno zanieczyszczone; uszkodzenie armatury gazowej; uszkodzenie płyty głównej; słabe ciśnienie gazu ( zanieczyszczony filtr gazu);nieprawidłowe nastawy gazowe itp. Proponuję wyczyścić kocioł i wezwać serwis

0
  • #4 24 Cze 2009 19:50
    DARTHVADER1972
    Poziom 2  

Wezwałem serwisanta,sprawdził tylko styki czujników i orzekł że to płyta główna do wymiany,wydaje mi się że to zbyt pobieżny osąd ,nie zaglądał nigdzie więcej,na nową płytę się nie zdecyduję,piec ma swoje lata i kilka razy już nawalił.Wolę wymienić na nowy Dzięki za pomoc

0
  • #5 18 Sty 2017 10:34
    karlos47
    Poziom 2  

Pozwolę podłączyć się pod temat. Piec zw23ke23
    Objawy dokładnie takie same czyli mruga reset i 60.
    Po resecie jest iskra, czuć gaz piec próbuje się uruchomić i klapa.
    Po kilku resetach piec w końcu odpala i grzeje dopóki nie osiągnie nastawionej temperatury.
    Jak już się wyłączy lub po odkręceniu ciepłej wody spadnie temperatura czasem udaje mu się wstać, ale najczęściej wywala błąd.
    Armatura gazowa wymieniona na używaną, ale podobno sprawną nic nie poprawiła.
    Elektroda jonizacyjna po wypięciu gasi piec więc chyba jest OK.
    Nie znam się na tym ale płyta sterowania, nie wygląda najlepiej, dołączam zdjęcia.
    Junkers EUROLINE -czerwona dioida i mruga na 6020170117_1..653.jpg Download (1.27 MB)
    Junkers EUROLINE -czerwona dioida i mruga na 6020170117_1..646.jpg Download (1.29 MB)
    Pytania mam takie:
    - czy poza uszkodzoną płytą sterującą coś jeszcze może powodować błąd jak w temacie?
    - czy kupić nową płytę, czy lepiej zainwestować w nowy piec?
    - jeżeli nowy to może ktoś wie jaki będzie pasował bez przerabiania instalacji (podłączeń) i do sterownika Euroster 2000?

- z innej beczki: czy części z takiego samego pieca tylko na GZ35 (ZW23KE21) (płyta, armatura) będą pasowały?

0
  • #6 18 Sty 2017 12:10
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeśli chodzi o rodzaj gazu to bez problemu. Tylko różnice mogą być w budowie o sposób realizacji cw turbina bądź włącznik klapkowy. Jeżeli kocioł posiada te same części to zadziała. Nie każda płyt czyta jedno i drugie.

0