Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

curtis ce no2001 włącza i się i wyłącza kilka razy na sek.

23 Cze 2009 16:25 2032 26
  • Poziom 2  
    witam mam problem z tv podanym w temacie,po kliknięciu włącznika dioda czuwania miga kilka razy na sekundę i słychać cykanie jakiegoś elementu w środku,nie wiem co to jest ale są w nim styki które powinny się załączyć i pozostać w tym stanie do wyłączenia,zamiast tego zbliżają się do siebie i oddalają, z góry dzięki za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 26  
    To cykające stworzonko to przekaźnik.
  • Poziom 15  
    Trudno będzie Ci pomóc, skoro nie wiesz co to przekażnik.
  • Poziom 2  
    tzn. w sklepie powiedzieli mi ze to nie przekaźnik o którym mówicie popsuł się tylko coś po drodze,nie znam się za bardzo na tej dziedzinie techniki ale wystarczy żeby ktoś mnie nakierował na to co mogłoby się popsuć i powodować takie skutki,a może uda mi się to naprawić,bo szkoda płacić min.5 dych na przelutowanie jakiegoś elementu prawda.
  • Poziom 26  
    No z tego co piszesz to nie znasz się na tym nic a nic a nie "za bardzo".
    Więc lepiej odżałuj te "pięć dych" a może dłużej pożyjesz.:D

P.S.
    A np. do fryzjera chodzisz czy też sam przed lustrem się strzyżesz?
  • Poziom 11  
    Elektronika na wesoło-może być. A tak na początek to mała podpowiedż- z cyklu nie bójmy się elektroniki, mianowicie należałoby obejrzec tę płytę czyli chassis od spodu, może zauważysz tam w pobliżu tego przekażnika jakieś zimne luty a poza tym można wymienić kondensatory elektrolityczne po wtórnej stronie przetwornicy. Mogą one mieć wartość np.470mikro na np.25V lub np.1000mikro na np.35V. Warto też wiedzieć jakie powinny wychodzić napięcia po wtórnej stronie przetwornicy. No ale najpierw zrób to o czym napisałem na początku.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Ale ten BU to uszkodzony jest czy "profilaktycznie" chcesz go wymienić?
    Mierzyłeś go?
  • Poziom 11  
    Kolego James695 teraz pora pobawić się miernikiem. Trzeba pomierzyć ile woltów ma zasilanie linii i czy w ogóle jest. Najprościej zobaczyć to na kondku obok przekażnika. Z przetwornicy wychodzą trzy napięcia jedno z nich to zasilanie linii ponad 100V. Ten odbiornik to jeden z prostszych w naprawie. Pomiar napięć- podaj bo bez tego nie ruszymy dalej.

Dodano po 11 [minuty]:

Panowie lubię żarty ale na forum mamy sobie pomagać przede wszystkim. Najpierw rozszyfruję skrót z postu kolegi LXT. Lampa LN2K znaczy tyle co :lampa naftowa dwuknotowa. Obawiam się że od któregoś z Moderatorów będzie uwaga że w jednym poście naprawiamy parę telewizorów. Zajmijmy sie na razie naprawami.
  • Admin grupy audio
    :arrow: eXist3nc3
    Nie jestem pewny, bo dawno się nie bawiłem w TV, ale w którymś modelu Curtisa 21' był taki kondensator na +B (chyba 47uF, albo 470uF) on lubił wylewać i przez to właśnie był taki objaw jak piszesz. Czasami po kilku/kilkudziesięciu próbach dawało się uruchomić TV, jednak obraz był przyciemniony i mocno zawężony.

:arrow: James695
    Trochę bez sensu się podłączyłeś pod temat, bo mowa o czym innym ale ok.
    Pytanie pierwsze:
    Co rozumiesz przez brak WN? Czy przekaźnik "klapie"?

Nawet w dziale "TV początkujący" wymagane jest minimum wiedzy z dziedziny elektroniki. Jeśli ktoś nie umie nazwać elementów "po imieniu", to zostaje albo piaskownica, albo kosz.
    Przeniosłem z: "TV początkujący."
  • Poziom 2  
    no dzięki poszukam tego kondensatora i sprawdzę,heh widzę mój temat trafił tam gdzie powinien;p
  • Admin grupy audio
    145V +B to dużo za dużo - tam powinno być ok. 120V, poza tym jak możesz mieć 180V na PK, skoro twierdzisz, że WN nie startuje? Przecież to napięcie jest brane z trafopowielacza i jeśli jest, to WN musi pracować.
  • Moderator
    Piny trafopowielacza to sobie możesz mierzyć....

Miałeś chyba napisane - wymiana 4 kondensatorków elektrolitycznych w zasilaczu (strona pierwotna), wymiana obu na wyjściu +B w okolicy przekaźnika, poprawa lutów na tej stronie, gdzie jest zasilacz i układy odchylania, drugą stronę płyty też przynajmniej dobrze obejrzyj. Z reguły to wystarcza do poprawnej pracy - oprócz regulacji.
  • Poziom 36  
    Jeśli większość z was pisze ,że na elektronice się nie zna i próbuje mimo to korespondencyjnie naprawiać TV to po co są tematy typu ,,jakie technikum elektroniczne wybrać".Kupę lat naprawiałem zawodowo ale teraz dałem spokój bo na sól do chleba bym nie zarobił.Jak fachman naprawi (oby) za 50zł to nie ma co ciągnąć tego tematu a obecne TV to nie kilkunasto lampowa zabawka.
  • Poziom 26  
    A na jakiej podstawie piszesz, że nie ma WN ?
    Początkowo myślałem, że Twoje wypowiedzi biorąc pod uwagę charakter tematu są jakąś marną prowokacją, ale widzę, że to "poważna sprawa".:D
  • Poziom 26  
    No to jeśli Twój miernik dobrze pokazuje i +B jest 145V to najpierw się z tym uporaj.Obciąż +B żarówką i doprowadź do 120V.
  • Poziom 26  
    Jeśli C807 filtruje +B to tak(nie mam schematu przed oczami)
  • Admin grupy audio
    Fajnie, że dałeś radę :)
    Daj fotkę tego głośnika, może mam coś podobnego (żeby przynajmniej otwory montażowe i impedancja się zgadzały).