Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny, pomoc w dobraniu sprzętu/podłączenie

Fifa92kst 23 Cze 2009 22:47 1392 4
  • #1 23 Cze 2009 22:47
    Fifa92kst
    Poziom 2  

Witam..

Mam zamiar złożyć subwoofer aktywny opierający się na głośniku GDN-42-450-8-SC

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=570&vItemDB=itemdb

Konstrukcja ma być uzupełnieniem komputerowego zestawu 5.1 Creativa, a w późniejszym czasie ma dopełnić dwie 80w kolumny technicsa.

Od razu wychodzę z pytaniem co o nim sądzicie? Czy polecacie coś innego w cenie powiedzmy tak do 250 zł?
    Chciałbym zaznaczyć, że oczekuję od swojego projektu niskiego basu.

Drugą rzeczą jest wzmacniacz.

Z góry piszę, że wolałbym kupić gotowy.

Załadować go do wnętrza skrzyni, czy na zewnątrz?
    Moc 500w wystarczy?

Po 3cie jaki filtr (nie mam o tym pojęcia)?

I jak wygląda sprawa z podpięciem tego wszystkiego do karty muzycznej?

Z góry dziękuję za pomoc :-)

0 4
  • #2 23 Cze 2009 23:26
    Tomq
    Poziom 38  

Cytat:
    Od razu wychodzę z pytaniem co o nim sądzicie?

Jak duzy masz pokoj? Naprawde potrzebujesz subwoofera na 42 cm glosniku?
    Cytat:
    Czy polecacie coś innego w cenie powiedzmy tak do 250 zł?

Jesli chodzi o jakosc to np Peerles sls 10. Jesli o natezenie dzwieku to moze jednak cos mniejszego? Np STX 32-450-4 lub stx 27-450-4.

Cytat:
    Załadować go do wnętrza skrzyni, czy na zewnątrz?

Jesli kupisz gotowy panel to tylko do wnetrza, moim zdaniem to bardziej mobilne rozwiazanie.

Cytat:
    Po 3cie jaki filtr?

Aktywny, jesli kupisz gotowy panel do subwoofera to filtr bedzie juz wbudowany.

Cytat:
    I jak wygląda sprawa z podpięciem tego wszystkiego do karty muzycznej?

Jesli masz 5 kanalowa, nawet wbudowana to po prostu wzmacniacz i kolumny podpinasz pod zielone gniazdo, a subwoofer pod pomaranczowe . To sa uniwersalne kolory, wiekszosc producentow stosuje takie oznaczenia dla -odpowiednio- "front" i "subwoofer/center".

Cytat:
    Konstrukcja ma być uzupełnieniem komputerowego zestawu 5.1 Creativa, a w późniejszym czasie ma dopełnić dwie 80w kolumny technicsa.

Podejrzewam ze te creativy zostana zagluszone tym subwooferm juz przy 1/10 jego glosnosci, a co do kolumn technicsa - hmmm.. A moze lepiej je sprzedac, dolozyc ta kase co wlozysz w subwoofer (ok 500 zl lekko liczac) i kupic jakies dobre stereo ktore obejdzie sie bez subwoofera? Chyba ze stawiasz na ilosc basu...

0
  • #3 23 Cze 2009 23:54
    luk8309
    Poziom 12  

Zobacz mój projekt naprawdę ogromna dawka niskich częstotliwości...https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1313638&highlight=subwoofer+aktywny&sid=
    Proponuje też wejść na stronę matronixa tam mają duży wybór kompletnych wzmacniaczy do suba po dobrych cenach

0
  • #5 24 Cze 2009 18:17
    Fifa92kst
    Poziom 2  

Subwoofer ma głównie służyć do odsłuchu muzyki każdego rodzaju.

Wybrałem 42 centymetrowy głośnik, ponieważ wyczytałem, że im większa membrana tym można uzyskać niższy bas. Poza tym chciałbym, aby bas był nie tylko odczuwalny uchem, ale całym ciałem :-)

Mój pokój to mniej więcej 30m2

0