Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Amica EBb2.8TpsKDpOSrl z sensorami - nie działa

23 Cze 2009 22:58 4114 10
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie, mam problem z piekarnikiem jak w tytule. panel zalał się gotującą potrawą i zaczęły świecić prawie wszystkie diody i "piszczał" tak jakby zwarcie, "stukał" chyba jeden z przekaźników. Rozebrałem na części, wyczyściłem i po wysuszeniu zaczęło wszystko działać. Po następnej próbie przestał reagować na polecenia, tzn sensory działają, diody świecą a nie działają ani grzałki ani wentylatry i oświetlenie. Poza tym sygnał dźwiękowy cichnie z czasem. Proszę o porady??
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 20  
    Wyglada to na jakies mini przebicie.Sprawdż czy podczas czyszczenia i suszenia nie zabrudzileś ścieżek pomiedzy elementami elektroniki, lub czy brud nie utkwil pod sensorami.Najlepiej wymyć cała plytke czystym spirytusem z pomocą pedzelka, uważając by nie uszkodzić.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 2  
    faktycznie jak zdjałem te kapturki z sensorow to bylo widac jak niektóre delikatnie świeciły, wyczyściłem ponownie pędzelkiem i przestały świecic ale piekarnik dalej nie działa
  • Specjalista AGD
    Raczej będzie moduł do wymiany u producnta 630pln/
  • Poziom 10  
    Ja mam trochę inny problem z tym piekarnikiem, niestety nie zawsze działa przycisk włączania. Zdjąłem przednią szybę, było tam sporo kurzu, założyłem i bez zmian. Co ciekawe przy zdjętej szybie przycisk działał za każdym razem. Co na to poradzić?
  • Poziom 21  
    Pozdejmuj i oczyść kapturki...
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Tylko, że to u mnie wygląda tak, że są takie jakby dwie białe diody w plastikowej obudowie, mam zdjąć tą obudowę (ona jest na zatrzaskach przymocowana do płytki drukowanej)?
  • Poziom 21  
    Tak,trzeba zdiąć tą czarną obudowę przymocowaną zatrzaskiem do płytki i od wewnątrz oczyścić soczewki
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki serdeczne za zainteresowanie moim problem. Rozumiem, że wyczyścic to jakimś wacikiem z odrobiną wody utlenionej lub spirytusu?