Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TX28LD1P chassis euro 2L

Michał99 19 May 2004 20:52 1700 6
 • #1
  Michał99
  Level 32  
  Po wymianie procesora VDP3108A-PPA1 na VDP3108A A1 wszystko ok tylko brak polskich znaków w txt, ale klient mówi że tak miał, scalak w txt TPU3040 starsza wersja na schemacie jest TPU3041 a wiec tak ma być. Nie wymieniałem epromu oferowanego do tego procka. Pytanie czy jak wstawie nowy eprom czy do eepromu zostana zapisane zmiany i jak wrócę do poprzedniego epromu nic się nie namiesza :?: . Mam 3 wsady epromów ten oferowany przy zakupie i w TV i kazdy inny.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  Michał99
  Level 32  
  Znam ten temat a zdania i tak są podzielone Tam gdzie kupiłem VDP gość powiedził że do tej wersji zamiana jest zbyteczna a jak będzie coś nie tak to w cybor mają epromy więć sobie kupiłem zanim domnie trafił TV koszt niewielki klient nosił do innego serwisu aby sie upewnić co do szłuszności diagnozy no i chyba ceny, a i nie chciałem kończyć tej naprawy w domu tam była tylko ekspertyza. tak jak pisałem obraz jest stabilny.
 • #4
  amik9m
  TVs specialist
  Wymianę EPROM'u (softu) zaleca się ze względu na zawarte w tym nowym sofcie procedury spowalniające start, a tym samym - przedłużające żywotność VDP.
  Pozdrawiam.
 • #5
  Michał99
  Level 32  
  Założyłem eprom ten z oferowanego kompletu i po właczeniu czerwony napis programing is locked, Konia z rzędu temu kto dostarczy prawidłowy wsad do AA1. Po zamianie wszystko ok.TV oddany
 • #6
  Stachserwis
  Level 28  
  Nie szukaj polskiego txt-u w VDP...
  pozdr...$$
 • #7
  Michał99
  Level 32  
  Temat zamknięty