Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo R61i bootloader z Visty na rescue and recovery

pingxd 24 Cze 2009 12:39 3641 3
  • #1 24 Cze 2009 12:39
    pingxd
    Poziom 9  

Witam
    Mam notebooka Lenovo IBM ThinkPad R61i. Na moim notebooku jest ukryta partycja z narzędziami do przywracania systemu. Jakiś czas temu zainstalowałem na notebooku Ubuntu, następnie Vistę, znowu Ubuntu... Niedawno zainstalowałem na notebooku Ubuntu, następnie wywaliłem z Live CD wszystkie partycje (oprócz tej ukrytej). Po tej operacji ukryta partycja dostała flagę boot. Nie zauważyłem tego wcześniej. Zainstalowałem na komputerze Vistę. Po instalacji Visty, odpalił się Viściarski bootloader. Systemy które były na liście: Wcześniejsze wersje systemu, Windows Vista i PC-DOS. Wcześniej bootloader wcale się nie uruchamiał. Teraz chciałem przywrócić oryginalny system (XP) z ukrytej partycji. Niestety przycisk którym normalnie odpalałem system z ukrytej partycji nie działa, tzn. po jego naciśnięciu wyświetla się okienko z informacją że za 10 sekund nastąpi normalne uruchomienie. Po wybraniu wcześniejszej wersji systemu, z bootloadera, wyświetla się informacja o braku pliku hal.dll. Podmieniłem ten plik na plik z XPka Home. Po tej operacji, po uruchomieniu systemu z ukrytej partycji, najpierw procesor coś mieli, po chwili przestaje a ekran jest cały czas czarny. Oczywiście płytek recovery nie zrobiłem:( Czy mógłby mi ktoś kto ma takiego samego notebooka załadować te płytki na rapida??? Znalazłem na jakimś forum instrukcje jak przywrócić oryginalny bootloader, z konsoli przywracania na płycie z XP. Trzeba napisać bootcfg /rebuild. Jednak to polecenie zadaje mi dwa pytania na które nie umiem odpowiedzieć. Czy ktoś wie jak przywrócić bootloader z ukrytej partycji do oryginalnego stanu???

0 3
  • Pomocny post
    #2 28 Cze 2009 12:21
    452387
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 28 Cze 2009 13:33
    pingxd
    Poziom 9  

Ja też mam taką opcję, ale ona nie działa. Ukryta partycja musi mieć ten sam numer partycji. U mnie ukryta partycja jest pierwsza i jest bootowalna. Oryginalnie była ona druga, a pierwsza partycja była bootowalna. Jedynym sposobem było by załatwienie płytek recovery. Takie płytki sprzedaje Lenovo, jednak nie można pobrać tego za free z ich strony. Napisałem do Lenovo, ale niestety nie odpowiedają. Może kiedyś ludzie z helpdesk(małpa)lenovopolska.pl nauczą się pisać na kompie i odpowiedzą. Takie płytki znalazłem na kilku stronach, ale mam problem z ich pobraniem. Na większości stron trzeba płacić za ich pobranie. Na jednej stronie jest możliwość pobierania za free przez 15 dni, ale trzeba im podać numer karty kredytowej, której niestety nie posiadam. Tak jest na wszystkich takich stronach. Czy ktoś kto ma takiego samego nootebooka, mógłby zrobić płytki recovery i załadować je na rapida??? POMOCY!!!

0
  • #4 01 Lip 2009 08:13
    jurek1980
    Poziom 26  

Przeczytaj ten artykuł ze strony IBM: http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-4UFUYK.html
    Spróbuj zrobić dyskietkę i przywrócić MBR. Jak to nie pomoże to nie podawaj numeru karty kredytowej na "jakiejś stronie" no chyba, że Cię na to stać, tylko wyślij komputer do jakiegoś autoryzowanego serwisu z prośbą o odtworzenie ukrytej partycji. Potem, sam sobie zrób awaryjne płytki.

0