Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner Plustek OpticFilm 7200 - czarne lub białe skany

Htomas 24 Cze 2009 14:01 986 0
  • #1 24 Cze 2009 14:01
    Htomas
    Poziom 18  

Mam ten skaner od kilku lat, zeskanowałem juz wiele slajdów i negatywów. Do tej pory wszystko było OK. Skaner lezał w szafie nieuzywany kilka miesiecy. OStatnio próbowałem zeskanowac negatyw i otrzymany skan to biała plama. Gdy skanuję slajd to otrzymuje tylko czarny obraz. System Win XP, sterowniki o soft instalowałem poprawnie (tzn. najpierw instalacja sterów a potem dopiero podłaczenie skanera do kompa). Sprawdzałem na 2 różnych kablach USB i wszystkich portach USB i jest to samo. Zainstalowałem też stery na innym kompie z WinXP i tez to samo. Otwierałem skaner, ale wygląda na to że żadna taśma się nie rozłaczyła, lampa świeci, zaś lustro i przetwornik są czyste. Skaner nie był uderzony ani nie spadł na ziemię. W panelu sterowania Windows w zakładce "Skanery i aparaty fotograficzne" jest pozycja "Fim Scanner", jednak "właściwosci tego elementu sa niedostępne", zaś "komputer nie moze wykryć skanera lub aparatu fotograficznego". Sciągnąłem ze strony Plusteka nowsze stery do tego skanera ale nie pomogły. Czyżby skaner padł ?

0 0