Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt do domu za 500-600zł - co polecicie?

24 Cze 2009 14:59 1481 14
  • Poziom 9  
    witam chce kupic sobie sprzet ktory zatrzesie domem :D mialem kiedys altusy 110 ale prawie nic juz z nich nie zostalo slucham glownie HipHop i Rock
    chce cos kupic do 500-600 zl razem z wzmacniaczem co proponujecie
    i jeszcze pytanie czy lepiejzrobic kolumny badzc suba samemu

Proszę poprawić treść postu. Proszę zadać jakieś pytanie.
    Regulamin pkt. 8.2, 15.

GM
  • Poziom 30  
    Regeneracja Altusów a reszta na wzmacniacz - wyszłoby lepiej.
  • Poziom 9  
    tylko ze zostala mi 1 kolumna z 2 glosnikami nisko tonowy(rozwalony-> membrama i zawieszenie )i gwizdek
    i wydaje mi sie ze sa zaslabe
  • Użytkownik obserwowany
    Hmm...do tej ceny to chyba takie same kolumny + wzmacniacz. Ale możesz rozglądnąć się za Mildtonami, New Mildtonami, Altonami z serii 110 a N Mildton 200. Na pewno będą nieco mocniejsze od A110.

Ja mam Altony 80 w pokoju obok i trzęsie ścianką działową nawet przy niskich głośnościach :)
  • Poziom 30  
    Skoro tak to kup jakieś Altony 80 lub Altusy takie jak miałeś, ewentualnie New Mildtony 200 albo Scherzo 200 i do tego np. Yamahę A-960 i w 600zł powinieneś się zmieścić.
  • Poziom 28  
    Dani66 A-960 w życiu :P za taką kasę... przynajmniej 500zł na sam wzmacniacz... a widzę, że kolega blecharz1 maniak głosnego słuchania...powiedz nam kolego jaki masz pokój najpierw bo nie wiem czy warto pakować sie w wielkie paczki...
  • Poziom 15  
    Radziłbym sie zapoznać z cenami i możliwościami różnych elementów zestawu który ma grać w domku. Wzmacniacz to minimum 100 wat na kanał. Głośniki basowe to napewno 30 cm oczywiscie dwa. Za 600 zł to rewelacji nie będzie. Lepiej dozbierać i już ze spokojem dobierać elementy , a nie brać co popadnie by sie zmieścic w sumie 600 zł. Sam posiadam 4 x new mildton , końcówke dap 1600 w pokoju 34m2 i efekt jest fajny , ale jakie koszta . Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Ja swoją A-960 mkII kupiłem za 280zł więc na kolumny zostanie drugie tyle, a przecież Altony 80 można dostać nawet za 200zł. A czemu uważasz, że na sam wzmacniacz trzeba 500zł?
  • Poziom 28  
    Bo akurat trafileś okazję...za 280 zł to A-500 bywają ;)
    zet28 dlaczego uważasz ze od razu 2x 12" to obowiązkowo? przecież nie samym basem człowiek żyje...Niech kolega napisze jaki ma pokój? 100W na kanał w domu to już naprawdę dużo...
  • Poziom 30  
    Przecież A-960 chodzą po 300zł więc 280zł nie uważam za okazję.
  • Poziom 9  
    witam pokoj mam ok 30m2 a faktycznie lubie glosno sluchac muzy z soczystym basem ale tez chcialbym zeby to fajnie gralo
  • Użytkownik obserwowany
    No to Mildtony lub New Mildtony i do tego jakaś Yamaha. Skoro ze soczystym basem to już 25 cm wystarczy . W moim pokoju tj. 25mkw grają Altony 80 i basu jest dużo przy dobrym ustawieniu uzyskasz dość sporo basu.

Dodano po 3 [minuty]:

A może coś takiego : http://www.allegro.pl/item674816647_kolumny_tonsil_scherzo_200.html ? Byłby by trochę mocniejsze od Mildtonów.
  • Poziom 9  
    witam nie moglem wczesniej poniewaz nie bylo mnie dziekuje za odpowiedzi lecz troche mi sie pozmienialo w pazdzierniku jade zagranice do pracy i nazbieram sobie na cos lepszego :D wiec teraz pytanie cos uzywanego na okres paru miesiecy(same kolumny) sprzet musi miec troche basu (dobre za nie duze pieniadze )moze ktos ma duzo czasu i pomoze mi szukac czegos na allegro lub sam ma jakis sprzet na zbyciu najlepiej z okolic Zor :D (+/- 50km od katowic)
    moge miec altus 80(1szt) za free bez srednio tonowego glosnika i niskotonowy do regenrecji bo zostala zle wymieniona membrama z zawieszeniem (czy dam rade sam wymienic prawidlowo zawieszenie i resor i membrame >>poniewaz nigdy tego nie robilem a unas koles chce za regeneracje 90zl

jaka moc by musial miec wzmacniacz do kolumn Tonsil Scherzo 200?

link co o tym sadzicie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=6748...msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

http://www.allegro.pl/item677211596_empire_eass_200_jak_nowe_stan_idealny.html

altusy 110 za +/- 250zl
    Tonsil New Mildton 170 za +/-350zl
    TONSIL SCHERZO 350 jak sie uda za 400zl(nie wiem czy malo czy duzo )
    Tonsil Skart 120 +/- 350

http://www.allegro.pl/item681413107_kolumny_stx_super_kolumn_unitra_diora.html
    a moze nie przeplacac i kupic te stx (tylko czy to mozna porownac z ktorymys z glosnikow w/w?)
  • Poziom 30  
    Do Scherzo 200 wystarczy wzmacniacz o mocy ok. 90W/kanał.
  • Poziom 9  
    TONSIL SCHERZO 350 wybralem te dzieki wszystkim za pomoc