Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon bezprzewodowy TOPCOM Orbit

valdi0510 24 Cze 2009 17:33 10667 6
  • #1 24 Cze 2009 17:33
    valdi0510
    Poziom 9  

Witam serdecznie.
    W ostatnim okresie "padł" mi telefon. Oczywiście wysłałem do serwisu kurierem, bo jest na gwarancji. Po tygodniu wrócił z adnotacją: "ŚLADY PRZEPIĘCIA NA PŁYCIE PCB (USZKODZONY TRANZYSTOR). ODMOWA NAPRAWY GWARANCYJNEJ". Rozebrałem i faktycznie tranzystor był pęknięty. Q105 na płycie. Niestety oznaczenie BR A92 C25 nic mi nie mówi. Jest taki sam drugi i stwierdziłem, że jest to pnp. Włożyłem BC 177 bo takowy miałem ale niestety wybiera, ale tylko raz po czym nie rozłącza. Co to może być za tranzystor i jaki do niego odpowiednik??
    Bardzo proszę o pomoc.

• #2 27 Cze 2009 16:44
    mrx
    Poziom 18  

MPSA 92 - dostępne w większości sklepów internetowych z elektroniką. Koszt ok 0,90 zł

• #3 28 Cze 2009 09:26
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Jak po przepięciu to masz małe szanse.. są inne uszkodzenia które się później ujawnią

• #4 14 Lip 2011 08:53
    Waldamer
    Poziom 12  

W moim telefonie dzieją się następujące "cuda" - prawidłowo naładowane w zewnętrznej ładowarce akumulatorki pokazują w telefonie pełne naładowanie. W czasie próby wykonania połączenia widać jak pasek naładowania z niebieskiego robi się czerwony i znika a następnie telefon wyłącza się. W stacji dokującej akumulatorki też naładowują się i po kilkunastu godzinach są "pełne". Ale próba połączenia kończy się jak wyżej. Co radzicie? Wyrzucić telefon i kupić nowy czy próbować naprawy oczywiści odpłatnej? A w ogóle gdzie jest jakiś serwis? Np w Poznaniu bo tam mam najbliżej? Jakoś w Necie nie mogę natrafić na adres serwisów w ogóle.

• #5 30 Lip 2011 14:55
    pm18
    Poziom 15  

waldi
    sprawdź datę zakupu. Jeśłi jeszcze na gwarancji ma być i np kupiony w TP to daj znać.

• #6 02 Sie 2011 14:51
    Waldamer
    Poziom 12  

pm18 napisał:
    Jeśłi jeszcze na gwarancji ma być i np kupiony w TP to daj znać.

Taaaaaaaaa, producent zadbał, żeby telefon nawalił po gwarancji. Ok. 3 lata temu nastąpił zakup. Z panienką z TP walczyłem już po pół roku użytkowaniausunięto...... Tak więc wątek naprawy gwarancyjnej upada. Rękojmi również.
    Moderowany przez Tracer2:

3.1.5-3.1.7 (1) Zabronione jest rozpowszechnianie ....... sprzecznych z zasadami współżycia społecznego lub o obraźliwym charakterze, bądź naruszających obowiązujące standardy etyczne.

• #7 03 Sie 2011 18:50
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

No to jeszcze jest wariant "wystawki".
    Ten wystaw na kubeł , weź parę dych i kup markowy.
    Sprawdzenie uszkodzenia to ok 20 pln, naprawa drugie tyle.( o ile możliwa)
    Telefony to dzisiaj sprzęt jednorazowy.

Szukaj w 5mln produktów