Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW Business RDS, Mechanizm kasety

24 Cze 2009 18:02 1327 3
 • Poziom 30  
  Witam, mam problem z Philipsowskim mechanizmem w Radiu jak w temacie, mam też taki sam problem z mechanizmem w Gamie 4 Philipsa (identyczne mechanizmy). Usterka ta objawia się w taki sposób, że przy włączaniu radia słychać jak przez moment przeskakują po sobie koła zębate, ten sam efekt ma również miejsce w chwili wyrzucania kasety, kaseta zostanie wyrzucona i przez chwilke słychać przeskakiwanie kół zębatych. Nie jest to wina elekroniki sterującej mechanizmem bo podstawiałem od sprawnego radia i jest to samo. Mechanizm rozłożyłem na części w celu zlokalizowania ewenualnej przyczyny i nic nie znalazłem, na pewno jest to jakaś usterka występójąca nagminnie w tych mechanizmach, lecz nie mogę ustalić przyczyny, może ktoś z kolegów naprowadzi na trop. Pzdr.
 • Spec od car audio
  Sprawdź czy sprężyna (agrafkowa) nie wyskoczyła z wrębu (za silnikiem) i nie hamuje wózka kieszeni.
 • Poziom 30  
  sprężyna o której mówisz jest na swoim miejscu, ale dzięki za zainteresowanie. Wydaje mi się że suma wszystkich luzów na kołach zębatych powoduje taki efekt i nic z tym nie zrobię, może ktoś ma jakiś pomysł, oprócz wymiany całego mechanizmu ;-)

  pzdr
 • Spec od car audio
  Zerknij jeszcze czy biała listwa widoczna od spodu dojeżdża do końca bo czasem przeskoczy o jeden ząb. Ten mechanizm lubi robić dziwne problemy.