Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt - Montreux RCR 44

lewandi 24 Cze 2009 19:05 1901 6
  • #1 24 Cze 2009 19:05
    lewandi
    Poziom 11  

Dostałem od kolegi w/w radio. Podłączyłem i działa, nawet nie zapytał o kod.
    Miało tylko uszkodzone podświetlanie. Gdy znalazłem chwilkę czasu odtworzyłem je aby wymienić żaróweczki.
    Wylutowałem obie i złożyłem radio . Po podłączeniu okazało się że klawisze nie działają.Kupiłem żaróweczki , polutowałem. Podświetlanie działa, radio też , ale nic nie można przestawiać. Co ciekawe, gdy wyłączy się zasilanie pokrętłem i następnie wciśnie klawisz i jednocześnie włączy to jednorazowo zadziałaja niektóre funkcje ( strojenie, ustawienia bass, treble, fader, balans).
    Pomocy
    Lewandi

0 6
  • #2 24 Cze 2009 20:16
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Może przy wlutowywaniu żaróweczek coś zwarłeś na druku. :idea:

0
  • #3 26 Cze 2009 18:27
    lewandi
    Poziom 11  

niestety to nie to.

0
  • #4 28 Cze 2009 18:01
    lewandi
    Poziom 11  

Nowy objaw
    Gdy próbowałem zmienić stacje radiową pojawił się mi napis CODE i nic więcej.

0
  • #5 28 Cze 2009 20:49
    djlj24
    Spec od car audio

Składając dolną blachą zrobiłeś zwarcie na złączu do panela i podałeś 12V na jedną z linii obsługi klawiatury. Zabiłeś procesor Toshiby i już radia nie uratujesz. Blaupunkt zauważył ten problem i w następnych modelach dał przekładkę na dolnej blasze aby nie zrobić zwarcia - w pierwszej serii tej przekładki nie było.

0
  • #6 28 Cze 2009 22:15
    lewandi
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź, ale nie rozbierałem obudowy pod napięciem.

0
  • #7 29 Cze 2009 12:35
    lewandi
    Poziom 11  

Witam
    Na forum czytałem że najprawdopodobniej posypał się wsad pamięci w Texasie.
    Dam je do serwisu. Jak zrobią za rozsądna cenę to ok, jak nie to pójdzie na złom.

0
  Szukaj w 5mln produktów