Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 2005 dmuchawa nie działa

24 Cze 2009 19:37 17960 11
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam problem z Audi a6 2005 rok 3.0 tdi , nie działa dmuchawa powietrza, wymieniony juz został modół od wentylatora, kable sprawdzone, climatronika też podmieniałem i dalej nie działa, jedyny błąd w klimie mam : Magistrala danych, usterka elektryczna w obwodzie elektrycznym, kodowanie jest 22. wentylator na krótko jak się podłączy to działa.
    Help
  • IGE-XAO
  • Poziom 12  
    sprawdzone, od dmuchawy do samego climatronica
  • IGE-XAO
  • Poziom 27  
    trzymaj sie bledu sprawdz wszedzie bledy cos z canem nie tak

Dodano po 1 [minuty]:

sprawdz na module silnika napiecia na canie dwa splecione przewody ,powinno byc na jednym ok 0.5 volta na drugim ok 4.5 volta

Dodano po 19 [minuty]:

dwa pomarańczowo jakies tam zapomniałem przewody splecione ,to can i tymi przewodami idzie komunikacja cyfrowa ,sterownik silnika dostaje komendy i steruje silnikiem ,jego predkoscia itd.Sprawdz napiecia na tych przewodach miernikiem przy włączonym zapłonie i napisz jakie są.

Dodano po 12 [minuty]:

obecnie sa trzy cany w samochodach .
    Infotaiment czyli mmi ,radio navi itd ,tam napiecia wystepuja wlasnie 0.5 i 4.5 high i low ,
    trakcja czyli abs ,wspomaganie kierownicy ,silnik itd tam 2.5 volta ma byc na jednym i drugim,oraz komfort 0.5 i 4.5 własnie w komforcie masz problem
  • Poziom 12  
    do dmuchawy nie idzie wogole can... z modułu o nr Bosch 9140010511 dochodza 4 kable dwa + masa i sygnal czarno żółty... ale z modułu idzie potem bezpośrednio na silnik dmuchawy... ale tam nie ma juz napiecia... podkładałem 3 sprawne moduły i dalej dupa...

Dodano po 1 [minuty]:

a jest możliwość żę soft z mmi sie wysypał i dlatego te gówno nie chce startowac? mam płyte do wgrania polskiego menu i nie wiem czy to próbowac
  • Poziom 27  
    do silnika nie beda dochodzić ale do modułu co steruje silnikiem ile kabli dochodzi i kolory jakie?

Dodano po 1 [minuty]:

a mmi działa całe i wszystko ok??

Dodano po 2 [minuty]:

a bezpiecznik wentylatora sprawny ??
  • Poziom 12  
    wiec tak do modułu dochodza 4 kable czarno żółty sterowanie, czerwony z niebieskim paskiem, brazowy i chyba czerwony, ale na złączce głównych napięć z wiazki wychodza 2 kable, a do dmuchawy ida 3 ale jest tak w każdym a6. tak mmi dziala ale co jest dziwne, jak zapale auto to odrazu po 5 sec. włącza sie econ na klimie i nie idzie go wylaczyc
  • Poziom 27  
    trzymajac sie tego bledu jest problem z canem w klimie ,ten moduł ktory steruje silnikiem jest sterowany jeszcze z innego potrzebujesz schemat klimatyzacji i miejsca zamontowania komponentow ,nie wydaje mi sie to łatwy temat ,trzymaj sie błedu w klimatyzacji magistrala danych usterka to jest problem i dlatego klima nie dział

Dodano po 53 [sekundy]:

a jaki klimatronik podmieniałeś ,co masz na myśli ?sterownik?

Dodano po 1 [minuty]:

numer błedu by sie przydał

Dodano po 2 [minuty]:

aha a jak zapalisz auto to włącza sie econ i co reszta działa ,radio itp?da sie przełączyć na cos innego ,navigacja ?

Dodano po 4 [minuty]:

a jak włączysz dmuchawe to co pokazuje na wyswietlaczu normalnie ?jak byś chciał ustawic predkosc wszystko wyglada normalnie ??
  • Poziom 12  
    wymienilem climatronik, przelutowalem pamiatke z VIN itd i dziala. Reszta właśnie działa, i to jest śmieszne, załatwiłem drugiego climatronica o tych samych nr. masz nr gg?? moj 1029631 jak cos to sie odezwij
  • Poziom 10  
    qrcze, a gdzie w climatroniku w c6 siedzi ta "pamiątka vin" ????
  • Poziom 1  
    Zamieniając pamięć z całą zawartością przeniosłeś też problem
  • Poziom 1  
    miałem już taki problem w Audi A6 C6 - błąd (nie pamiętam nr) "brak komunikacji z modułem sterowania silnikiem dmuchawy świeżego powietrza" - wentylator stoi - okazało się że nad nogami kierowcy znajduje się przejście 5 wiązek przewodów do komory silnika. Rozebrałem podszybie i otworzyłem z lewej strony czarną plastikową skrzyneczkę osłaniającą te przewody przechodzące do kabiny. 3 wiązki miły potwornie zaśniedziałe przewody, niektóre nawet przegnite i wisiały nie podłączone. Małe czyszczenie i pare mostków załatwiło sprawę. Został problem jak uszczelnić tą puszkę aby nie dostawała się tam woda. Audi śmiga po 2 tygodniach grzebania i szukania nowego modułu.